Sisukord

vandeadvokaat Siret Siilbek ehituse tegevusvaldkondade muutustest MTR-is

Ehituse tegevusvaldkondade muutused MTR-is

Kuigi muudatused, mis reguleerisid ehitusvaldkonna registreeringute uut korda MTR-is, jõustusid juba 01.07.2014. a, ei ole paljud ehitusettevõtjad nendega endiselt kursis.

MTR registreeringu tegemise asemel on alates sellest suvest ehitusvaldkonnas kehtiv teavitamiskohustus.

Ühtlasi muudeti tegevusvaldkondade liigitust. Enne 01.07.2014. a registreeringut omanud ehitusettevõtetel ei olnud vaja midagi teha, nende registreeringud muudeti õigeks registri enda poolt. Edaspidiseks on neile vaid oluline, et seni kehtinud registriandmete kinnitamise kohustus hiljemalt iga aasta 15. aprilliks lõppenud ning on edaspidi seotud majandusaasta aruandega.

Uute registreerijate jaoks muutub aga mõndagi. Edaspidi peaks teadma, et enam ei ole eraldi välja toodud üldehitusliku ehitamise või konstruktsioonide projekteerimisega hõlmatud osategevusi. Need kuuluvad üldehituse või konstruktsioonide projekteerimise tegevusala alla. Näiteks seni katusetööde tegevusalal tegutsenud ettevõtja on üldehituse valdkonnas  tegutsev ettevõtja. Uus ettevõtja, kes alustab teenuse pakkumist ühes kitsas valdkonnas, peab registrit teavitama oma tegevuse alustamisest ikkagi kui üldehitusettevõtja. Kindlasti ei tohi unustada, et ettevõtja tohib tegutseda ainult oma vastutava spetsialisti pädevuse ulatuses.  See tähendab, et pelgalt registreering ei anna õigust tegutseda laiemas valdkonnas, kui seda on vastutava spetsialisti tegelik pädevus. Seega kui vastutava spetsialisti pädevuseks on vaid katusetööd, siis vaatamata sellele, et majandustegevuse teade on tehtud üldehituse valdkonna peale, tohib ettevõtte tegutseda vaid kitsamalt katusetööde tegemisel.

Pildid / - Siret_Siilbek_t

vandeadvokaat
Siret Siilbek

Pildid / - Alterna logo

Tegevusalade seast on välja arvatud ehitusjuhtimine. Praktikas oli see ka reeglina ehitamise või omanikujärelevalve tegemise registreeringu dubleeritud.

Mõistagi on tehtud hulgaliselt spetsiifilisemaid muudatusi tegevusvaldkondade liigituse osas, sh nii liigituste liitmist kui ka lahutamist.

 

Brit Peterson
arendusjuht ja koolitaja
brit.peterson@addenda.ee
17.10.2014 13:00

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.