Sisukord

Vandeadvokaat Annika Vait - Mis saab ettevõtte üleminekul töölepingutest?

Seoses Estonian Airi pankrotiga on meedias viimasel ajal palju räägitud ettevõtte ja töösuhete võimalikust üleminekust.

Töölepingu seaduse (TLS) § 112 esimese lõike kohaselt lähevad ettevõtte üleminekul töölepingud vastavalt võlaõigusseadusele muutumatul kujul üle ettevõtte omandajale. Selline töölepingute nn automaatne üleminek toimub juhul, kui ettevõte jätkab sama või sarnast majandustegevust. TLS § 112 lõike 3 kohaselt on keelatud töölepingute ülesütlemine ettevõtte ülemineku tõttu.

Seega juhul kui ettevõte jätkab sama või sarnast majandustegevust, ei saa ettevõtte üleminekule tuginedes töölepinguid lõpetada, need lähevad koos üleantava ettevõttega nö automaatselt kaasa. Selliseks üleminekuks töötaja nõusolek ega ka töölepingu muutmine vajalik ei ole (kui just ei soovita töölepingus muude tingimuste muutmist). Küll aga tuleks ettevõtte üleandjal ja omandajal järgida TLS §-s 113 sätestatud töötajate informeerimise ja konsulteerimise nõudeid.

Vastavalt TLS § 112 lõikele 4 on eeltoodust ka üks erand - eeltoodud sätted ei kohaldu tööandja pankroti väljakuulutamisel.

Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat/partner Annika Vait
www.alternalaw.ee

Pildid / - 2013_Annika_Vait

Vandeadvokaat
Annika Vait

Pildid / - Alterna logo

Helen Tammesalu
koolitusjuht
helen.tammesalu@addenda.ee
10.02.2016 12:50

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.