Sisukord

Ehitajad Singapuris ja Kuala Lumpuris

Eesti ehitajad külastasid oktoobri lõpus Singapuri, tutvusid paljude ehituslikult põnevate projektidega, linna planeerimise ja järelvalve teemadega.
Mis siis Singapurist meelde jäi?
Esimese päeva kõige eredama mulje jättis külaskäik linnagaleriisse (URA Centre) koos Sonny Aswani poolse ettekandega. Märkimisväärne oli see, et linnagaleriis on planeeringute info avalik ja iga linnaruumi osa arendus igale soovijale jälgitav. Lisaks sellele presenteeriti seal Singapuri arhitektide töid kogu maalilmas, ülevaatlik oli galeriis näha kogu Singapuri linna maketti. Singapuri maa on kallis, mille maksumus algab 60%- 80%  kogu ehituse maksumusest olenevalt objekti täpsest asukohast.
Teise osa päeast oli kohtumine Singapuri Ehitusettevõtete Liiduga ning nende poolt korraldatud ehitusobjekti külastus. Ehitusobjektina tutvustati Marina Bay rajatavaid erikonstruktsiooniga  botaanikaaia hooneid. Ehitusobjektil oli projektijuhiks väga suurte kogemustega sakslane, kes oli maailma erinevates paikades juhtinud eriotstarbeliste hoonete ehitusprojekte. Väga positiivne oli näha, et kui palju pööratakse Singapuri ehitusobjektidel tähelepanu ja tehakse kulutusi tööohutusele. Seda peaks kindlasti meie ehitustegevuses enam rakendama.
Muljetavaldav oli Singapuri veepuhastusjaama ja veehoidla Marina Barrage külastus. Marina Barrage on 15 veehoidla Singapuris aga asukohana esimene, mis on ehitatud linna südamesse.  
Eriti uhkena tundus Singapuri lennujaama 3 terminal, mis on ehituslikult eksklusiivne ja reisijatele ülimalt mugav. Uudsena tundusid lennujaama 50 kohaline kinosaal, mugavad massaazipingid, lamamispingid,  liblikate observatoorium, rohealad nii mittesuitsetajatele kui ka suitsetajale jne.
Kuala Lumpuris ehitajad kohtusid ja vahetasid kogemusi maailmas tuntud Petronase kaksiktorni projektijuhiga. Muljetavaldav olid kohtumised mitete erinevate eriaalaliitude esindajatega, mille käigus sai täieliku ülevaate Malaisia ehitusturul toimuvast.
Õppereisi viimasel päeval külastasime ka Putrajauya linna, mis on kunstlikult üles ehitatud nö valitsusasutuste asukohaks. Putrajaya on asukohalt küll täpselt Kulala Lumpuri ja lennujaama keskel aga linna külastamisel ja arendajatega vesteldes jäi arusaamatuks vajadus luua kunstlik linn, kus tänu valitsushoonete rajamisele loodetakse saavutada 500 000 elanikearv. Hetkel elab linnas alles veidi üle 64 tuhande elaniku. Linn ise tundus tühi ja  kõle kui välja arvata ekstravagantsed ja kallid ehitised.

Virve Roosimägi
rahvusvaheliste suhete juht ja koolitaja
virve.roosimagi@addenda.ee
16.11.2010 09:00

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.