Sisukord

EAS-ilt saab taotleda kriisikahjude osalist hüvitamist

Alates 11.05.2020. a saavad COVID-19 puhangust negatiivselt mõjutatud ettevõtjad taotleda EAS-st nn kriisitoetuseid.

EAS pakub ettevõtjatele kahte liiki kriisitoetuseid: (1) väikeettevõtjate kahjude osaliseks hüvitamiseks ning (2) spetsiaalselt turismisektorile suunatud kahjude osaliseks hüvitamiseks. Pakutavate toetuste näol on tegemist Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud meetmega eriolukorrast tingitud majanduslike raskuste ületamiseks.

Oluline on tähele panna, et vähemalt käesoleval hetkel saab iga toetust taotlev ettevõtja  valida vaid ühe EAS kriisitoetuste hulgast – ühe kriisitoetuse saamine on iga järgneva kriisitoetuse taotlemisel toetuse andmist välistavaks tingimuseks. Teisisõnu, kui üks EASi kriisitoetus on saadud, siis teisi EASi poolt pakutavaid kriisitoetusi enam taotleda ei saa. Muude toetuste (näiteks Töötukassa poolt antavat töötasu hüvitise) taotlemist see ei mõjuta.

Taotluseid menetletakse nende esitamise järjekorras kuni eraldatud eelarve vahendite lõppemiseni.

Nagu kajastatud, siis EASilt saab taotleda järgnevaid kriisitoetusi:

  1. Väikeettevõtja kahjude osalise hüvitamise toetus väikeettevõttetele, mis on negatiivselt mõjutatud COVID-19 puhangust.

Toetust suuruses 3000 eurotsaab taotleda väikeettevõtja, kelle 2019. aasta majandusaasta käive või vähem kui aasta tegutsenud väikeettevõtja puhul tegutsemisaja käive oli suurem kui 20 000 ja väiksem kui 40 000 eurot.

Toetust suuruses 5000 eurotsaab taotleda väikeettevõtja, kelle 2019. aasta majandusaasta käive oli suurem või võrdne kui 40 000 ja väiksem kui 100 000 eurot ja kelle 2020. a märtsi või aprilli käibe langus oli võrreldes 2019. a sama kuu käibega vähemalt 30 protsenti.

Täiendavad tingimused toetuse taotlemiseks on leitavad siin: https://www.eas.ee/teenus/covid-ettevotlus/

  1. Turismisektorile suunatud COVID-19 kahjude osalise hüvitamise toetus.

Kriisiga toimetulekuks ja kriisist kiiremaks väljumiseks pakub EAS toetuseid turismiettevõtjatele, sh majutus-, toitlustus– ja reisiettevõtjatele ning turismiatraktsioonidele. Samuti saavad toetust taotleda turismiteenuste pakkujad.

Toetuse suurus ettevõtja kohta jääb vahemikku 2000-60 000 eurot sõltuvalt ettevõtte tegevusvaldkonnast, suurusest, käibekaotusest ja riigile tasutud tööjõumaksudest.

Täiendav info ja toetuse taotlemise tingimused on leitavad siin: https://www.eas.ee/teenused/?eas=821

 

 

Pildid / - Annika Vait 115

Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat/partner Annika Vait

Pildid / - Kristena Paalmäe
Advokaadibüroo ALTERNA jurist Kristena Paalmäe  
Pildid / - Advokaadibüroo Alterna logo
www.alternalaw.ee

 

Helen Tammesalu
koolitusjuht
helen.tammesalu@addenda.ee
13.05.2020 11:35

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.