Sisukord

Ehitus- ning alltöövõtulepingud elektriehituses Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu liikmetele

Koolituste eesmärk oli tutvustada ning tõlgendada ehitusseadusest ja võlaõigusseadusest tulenevaid õigusakte, mida arvestatakse nii pea- kui ka alltöövõtu lepingud sõlmides. Keskenduti õiguslikele kohustustele ja riskidele. Analüüsiti erinevaid pea- ja alltöövõtulepinguid, millest tulenevalt oli osalejatel võimalik saavutada arusaam, kuidas end õiguslikult kaitsta ning tagada tööde kvaliteet.

Koolitusel osalejad kirjeldasid tagasisides, et tänu koolitusele osatakase rohkem tähelepanu pöörata lepingu olulistele punktidele, omandati teadmisi alltöö lepingute sõlmimiseks, millele tähelepanu pöörata lepingus. Suurenes teadmine võlaõigusseaduse ja ehituslepingu omavahelised seostest.

Virve Roosimägi
rahvusvaheliste suhete juht ja koolitaja
virve.roosimagi@addenda.ee
25.10.2013 08:45

Mario Sõrm - Mida tähendab avaliku huvi kriteerium hankija määratlemisel ja muid ootamatusi Riigikohtust

Kolmapäeval nägi ilmavalgust Riigikohtu lahend niinimetatud Halulaeva kohtuasjas. Kaasuses tõlgendas kohus mitmeid RHS 2007 sätteid, sealhulgas hankijaks määratlemist avaliku huvi kriteeriumi alusel ning kvalifitseerimise tingimuste proportsionaalsust ja hindamiskriteeriumite läbipaistvust lihthankemenetluses. Kuigi asi puudutas vana seadust, on lahendis väljendatud tõlgendused ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.