ESV edendamise praktiliste näidetena tuntakse nt organisatsioonifilosoofia väljatöötamist kui ka eraldi kontserni või ettevõtte eetikakoodeksi väljatöötamist. Viimast kohaldatakse praktikas muuhulgas ettevõtte poolt sõlmitavatele ärisuhtele. Samuti kuuluvad siia nii töösuhete strateegia kui ka strateegilise heategevuse väljatöötamine, töötajate omaalgatusliku tegevuse toetamine, haridus- ja mentoriprogrammide edendamine jms.
Kuivõrd tegemist on vabatahtliku ärikäitumisega, siis ESV osas mingit eraldiseisvat täiendavat kohustuslikku õiguslikku regulatsiooni ei ole, mida järgima peaks. Küll aga tekib juriidikaga otsene puutumus nii eelnevalt nimetatud eetikakoodeksi kirjapanekul ja lepingutele kohaldamisel kui ka ettevõtte siseste vastavate juhiste, reeglite ja eeskirjade (töötajate motivatsiooni paketid, lisatasusüsteemid jms) koostamisel.
Vastavate dokumentide koostamisel tasuks olla kindel, et lisaks sotsiaalsele vastutustundele ja eetikale oleks kirjasaav kindlasti kooskõlas ka kehtivate seaduste ja õigusaktidega ning ka ettevõtte enda huvid ja õigused oleksid piisaval määral kaitstud. Samuti peaks tekst võimalike eritõlgenduste, erimeelsuste ja vaidluste vältimiseks olema võimalikult üheselt mõistetav ja arusaadav. Seda muuhulgas nii kasutavate terminite kui ka juriidiliste aspektide osas.
Rahvusvaheliste kontsernide puhul tuleb täiendavalt arvestada, et ühes riigis seadusele vastav ei pruugi seda teistes riikides olla. Seega tuleks veenduda dokumentide vastavuses kohalikule õigusele.
Eeltoodust tulenevalt on soovitav vastavate dokumentide koostamisse kaasata ka õigusnõustajad või vähemalt lasta enne dokumentide kehtestamist ja kohaldama asumist need juristil või advokaadil üle vaadata.
|