Sisukord

Jahutus- ja külmavarustussüsteemid - vajadus ja võimalused. 6,4 TP (7 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Koolitus annab ülevaate ruumide jahutusvajadusest, jahutamise võimalikest viisidest ja külmavarustussüsteemide võimalustest.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda kuulajale ülevaade jahutussüsteemide vajadusest ja erinevatest võimalustest optimaalse sisekliima tagamiseks.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • on saanud ülevaate ruumide jahutusvajadusest, jahutamise võimalikest viisidest ja külmavarustussüsteemide võimalustest

Sihtrühm

Ehitajad, projekteerijad, arendajad, ehituste tellijad.


Teemad

Peeter Parre ja Imre Hõrak käsitlevad koolitusel järgnevaid teemasid:

Lektor:  Peeter Parre

 • nõuded suvisele sisekliimale
 • ruumide soojuskoormused
 • välisõhu arvutuslikud parameetrid
 • ruumide jahutusvajadused
 • passiivsed vahendid jahutusvajaduse vähendamiseks
 • ventilatsioon ja konditsioneerimine
 • konditsioneerimissüsteemid
  - õhksüsteemid (CAV, VAV)
  - õhk-vesi süsteemid (passiivsed ja aktiivsed jahutuspalgid, fan-coilid)
 • kaugjahutuse perspektiivid

Lektor: Imre Hõrak

 • jahutusenergia tootmine – seadmete komponendid, tööpõhimõte, külmaagensid
 • otseaurustusega süsteemid
  - SPLIT-süsteemid
  - VRV-süsteemid
 • jahutatud veega süsteemid
  - külmamasinad
  - kondensaatorid ja veejahutid
 • külmamasina valiku põhimõtted

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 6,4 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.

 


Aeg ja maht

Koolitus toimub 6. märtsil 2024 kell 9.00–15.30
(7 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.00–10.30 koolitus (Peeter Parre)
10.30–10.45 paus
10.45–12.15 koolitus (Peeter Parre)
12.15–13.00 paus
13.00–14.30 koolitus (Imre Hõrak)
14.30–14.45 paus
14.45–15.30 koolitus (Imre Hõrak)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Peeter-Parre

Peeter Parre, Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna Ehituse ja arhitektuuri instituudi lektor ja Inseneribüroo Aksiaal juhataja

Peeter  Parre on Inseneribüroo Aksiaal juhataja. Ta on töötanud kliimasüsteemide projekteerijana ning projekteerimisfirma juhina üle 45 aastat ja selle kõrvalt õpetanud ventilatsiooni ja teisi sisekliima kujundamisega seotud aineid TTÜ-s üle 40 aastat.
Peeter Parre omab volitatud kütte-, ventilatsiooni- ja jahutuseinsener, tase 8 ning volitatud energiatõhususe spetsialist, tase 8, kutset.

Pildid / - Imre Hõrak - Addenda 2022

Imre Hõrak, Airwave OÜ suurprojektide müügiinsener, Diplomeeritud kütte-, ventilatsiooni- ja jahutuseinsener, tase 7

Imre Hõrak omab märkimisväärset kogemust nii projekteerimisest kui KVJ süsteemide ehitamisest ja ekspertiisidest. Viimased 4 aastat on ta töötanud Airwave OÜ-s suurprojektide müügiinsenerina, kus tema põhitööks on nõustada igapäevaselt KVJ projekteerijaid, lõppkliente, investoreid. Imre Hõrak on peamiselt keskendunud oma töös erinevatele soojuspumba- ja jahutusseadmete lahendustele, samuti energiasäästule ning kliendi soovide maksimaalsele realiseerimisele.

 


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused, küsimused-vastused, test.


Maksumus

Registreerides kuni 28. veebruarini 2024 kehtib soodushind 189 € (230,58 €), hiljem tavahind 219 € + km (267,18 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (35,38 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.