Sisukord

24/7 koolitus - Madalpingelised elektripaigaldised. Projekteerimisest kasutuselevõtuni. 12,8 TP (16 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Antud koolitus sobib erialaseks täiendkoolituseks A, B  ja B1 klassi pädevustunnistuste kehtivuse pikendamisel. Samuti annab koolitus 12,8 TP (inseneri täiendõppe punkti), mida saab arvestada elektriinseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade paigaldise elektriprojekti sisenditest ja kuidas erinevad tehnilised parameetrid mõjutavad edasist projekteerimist. Koolitusel käsitletakse erinevaid kaitseseadmeid, nende vastastikust toimet (sh back-up kaitse, selektiivsus) ja kasutamist. Samuti vaadatakse sinna juurde standardisarja EVS-HD 60364-4 Kaitseviisid, -5 Elektriseadmete valik ja paigaldamine  ja -6 Kontrollitoimingud ja sinna juurde seadusandluse nõudeid.

Antud koolitus sobib erialaseks täiendkoolituseks A, B  ja B1 klassi pädevustunnistuste kehtivuse pikendamisel. Samuti annab koolitus 12,8 TP (inseneri täiendõppe punkti), mida saab arvestada elektriinseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet madalpingepaigaldise elektriprojekti tehnilistest sisenditest ja nende mõjust edasisele tehnilisele lahendusele
 • omab ülevaadet standardisarja EVS-HD 60364-4 Kaitseviisid ja -5 Elektriseadmete valik ja paigaldamine nõuetest
 • omab ülevaadet erinevatest kaitseseadmetest (erinevad kaitselülitid, sulavkaitsmed, rikkevoolu kaitselülitid, liigpinge kaitseseadmed, …), nende vastastikusest toimest ja koosmõjust
 • omab ülevaadet kontrollitoimingutest

Sihtrühm

Elektriinsenerid: projekteerijad, elektritööde juhid, käidukorraldajad


Teemad

Jaak Kümnik käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • projekteerimise staadiumid (EVS 932:2017 Ehitusprojekt) - lühiülevaade
 • ekspertiis
 • seadme ohutuse seadus
 • Mtm määrus nr 62 Nõuded ehitusprojekti ekspertiisile
 • liitumine ja erinevad tehnilised parameetrid
 • kaitseseadmed – selektiivsus ja back-up kaitse
 • kaitseviisid ja juhtide valik (EVS-HD 60364-4 ja -5 Madalpingelised elektripaigaldised)
 • erinevad kaitseseadmed, nende parameetrid, kasutamine
 • kaitseviisid jätk (EVS-HD 60364-4)
 • üldteave elektripaigaldiste kontrollitoimingutest ja audititest

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(16 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Jaak Kümnik 2021

Jaak Kümnik, elektriinsener, AS Elrato kontrolliosakonna juhataja ning kvaliteedijuht 

Jaak Kümnik omab eriala eksperdi kogemust aastast 1984. Tema pädevusse kuulub sh elektripaigaldiste inspekteerimine ning elektrialaisikute koolitamine.


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused.


Maksumus

439 € + km (526,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.