Sisukord

24/7 koolitus - Asja või töö varjatud puudused, vaidlemise võimalused ja karid. 3,2 TP (4 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_5


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 3,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Praktikas on tavaline olukord, kus korteri või seadme ostmise järel või ehitustöö vastuvõtmise järel selgub, et sellel on mingi puudus. Pooled esitavad teineteisele palju ja erinevaid väiteid. Sageli ei ole pooltel selge, kes ja mille eest vastutab ja mida peab tegema.

Kogu koolitus on seotud näidetega ehitusvaldkonnast, sh ehitusmaterjalid ja -seadmed sellest, kuidas on praktikas vaidluspooled erinevates olukordades käitunud ja kuidas on vaidlused lahenenud.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab enda seonduvaid õigusi ja kohustusi ning oskab neid täita või täitmist nõuda
 • teab, missugused on poolte õiguslikud võimalused
 • teab, kuidas saab enda õigusi maksma panna

Sihtrühm

Nii ehitajad kui ka ehitustöö tellijad, ehitusmaterjalide ning -seadmete tootjad ja müüjad. Samuti on koolitus vajalik igale isikule, kes arvab, et tal võib olla kas kohustusi või nõudeid olukorras, kus mingi asi, mis müüdi või valmistati, ei vasta nõuetele


Teemad

Vandeadvokaat Alar Urm käsitleb koolitusel järgmisi teemasid põhinedes praktilistele kaasustele ja neis saadud lahenditele:

 • mis on varjatud puudus? Kas varjatud puudus on see, millest ei teatud? Või see, mida näha ei olnud?
 • varjatud puudustega seotud vastutus seaduse ja lepingu alusel
 • asja varjatud puudus
 • töö varjatud puudus
 • lepingu sõnastus ja varjatud puudus
 • nõude tähtaeg, garantii
 • puudusest teatamine
 • vastutuse eeldamine, vastutuse alused
 • ehitise vastuvõtmine, kasutama asumine, garantii, kasutusvead
 • heastamise võimalused
 • õiguskaitsevahendite kasutamine:
  - lepingu täitmise nõue (puuduse kõrvaldamise nõue)
  - kahju hüvitamise nõue
  - hinna alandamise nõue
  - lepingust taganemine

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(4 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Alar Urm

Alar Urm, advokaadibüroo Blessner partner ja vandeadvokaat

Alar Urmil on õigus­nõustamises ja õigus­loomes mitmekümne­aastane kogemus. Tegutseva vandeadvokaadina on vandeadvokaat Alar Urmi töölaual just ehitus- ja riigihangete valdkonna lepingud, probleemküsimused ja vaidlused. Hinnatud spetsialistina on Alar Urm esindanud kliente edukalt sadades kohtu­­vaidlustes ning nõustanud kliente oluliste projektide ja riigi­­hangete läbi­­viimisel. Alar Urm on suure juhtimis- ning koolitajakogemusega: on erinevate ülikoolide lektor, lisaks on tal juhi kogemus erinevatest riigiasutustest, paljude äriühingute nii nõukogu kui ka juhatuse liikme kogemus.

Meetodid

Loeng, diskussioon, praktilised näited. Test.


Maksumus

189 € + km (230,58 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.