Sisukord

Rahalised kohustused töösuhetes: töötasu, hüvitised lepingu lõppemise korral, vaidlused rahaliste kohustuste üle (2,7 ak.h)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

24. märtsil kell 9.00 ootame Teid osalema veebikoolitusel, kus kõneleme rahalistest kohustustest töösuhetes. Töötasud ja muud rahalised kohustused on töövaidluskomisjoni praktikas peamine arutlusvaldkond.
Tööandja on kohustatud maksma töötasu, puhkusetasu ja lõpparvet sõltumata sellest, millistel tingimustel on tööleping sõlmitud. Kuid ka töötajal on tööandja ees rahalised kohustused. Nii peab töötaja hüvitama tööandjale tekitatud varalise kahju, samuti kahju, mis on tekitatud ebakvaliteetse tööga. Töötaja peab arvestama, et ta on kohustatud tööandjale maksma hüvitist juhul, kui ta ei asu tööle või lahkub töölt omavoliliselt. 17.03.2023 jõustuvate Töölepinguseaduse muudatuste kohaselt saab tööandja nüüd töötajalt  jälle nõuda keskmist tööpäevatasu nende tööpäevade eest, mil töötaja lepingu lõpetamisest vähem ette teatas, st ei pea hakkama tõendama talle sellega tekitatud kahju. Ka täpsustati hüvitise suuruse arvestamist nii TLS § 100 lg 4 kui § 109 regulatsioonis.
Seminaril anname praktilisi selgitusi ja toome hulgaliselt teemakohaseid näiteid töövaidluskomisjoni ja kohtupraktikast ning vastuseta ei jää enamlevinud küsimused ei tööandja ega ka töötaja poolelt!
 
Kõik, kellel puudub võimalus koolitust jälgida reaalajas, saavad lunastada veebikoolituse salvestiste järelvaatamise õiguse. 

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade nii tööandja kui ka töötaja rahalistest kohustustest töösuhetes. 

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab tööandja ja töötaja rahalisi kohustusi töösuhetes
 • teab rahaliste nõuetega seotud regulatsiooni ja tähtaegasid
 • on kursis aktuaalse töövaidluskomisjoni ja kohtupraktikaga

Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad, palgaarvestajad. 


Teemad

Thea Rohtla käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • Tööandja kohustused
  1. Töötasu kokkulepped – millest koosneb, arvutamise viis, palgapäev, maksud ja maksed
  2. Milline kohustus kaasneb konkurentsipiirangu kokkuleppe või varalise vastutuse kokkuleppe sõlmimisel?
  3. Millal võib töötasu alandada, millal vähendada?
  4. Millisel juhul tuleb maksta keskmist töötasu?
  5. Puhkusetasu, sh õppepuhkuse aja ja puudega isiku hooldamise eest
  6. Hüvitised töötaja töölepingu ülesütlemise korral – NB! Muudatused TLS § 100 lg 4 regulatsioonis
 • Töötaja kohustused
  1. Tööandjale tekitatud kahju hüvitamine – millises ulatuses, sh varalise vastutuse kokkuleppe korral
  2. Millisel moel ja määral vastutab töötaja tööle mitteasumisel või ette teatamata töölt lahkumisega tekitatud kahju eest, töölt lahkumisel etteteatamata aja eest – NB! Muudatused TLS § 100 lg 5 regulatsioonis
  3. Millal tuleb maksta leppetrahvi?
  4. Vastastikuste nõuete tasaarvestamine
 • Rahalised nõuded töövaidlusorganis
  1. Milliseid rahalisi nõudeid võivad pooled esitada?
  2. Töölepingu tühise ülesütlemise korral hüvitise arvestamise uus regulatsioon
  3. Nõuete esitamise tähtajad
  4. Kuidas tõendada?


Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 

Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 24. märtsil 2023 kell 09.00–11.00
(2,7 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Thea Rohtla 2022

Thea Rohtla, Rohtla Law Office OÜ juhataja, jurist

Thea Rohtla on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Tööõigusele pühendus ta 1996. aastast, kui võeti vastu Individuaalse töövaidluse lahendamise seadus ja moodustati töövaidluskomisjonid. Kümme aastat juhtis Thea Rohtla ühte töövaidluskomisjonidest ning  üle viie aasta tegutses tööõigusabi osutava büroo Labour Consulting OÜ tegevjuhina. Alates 2012. aasta veebruarist tegutseb Thea Rohtla enda büroo alt, nõustades nii juriidilisi isikuid kui eraisikuid. Thea Rohtla on hinnatud koolitaja ja lektorina tööõiguse alal juba 25 aastat.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

Registreerides kuni 21. märtsini 2023 kehtib soodushind 109 € + km (130,80 €), hiljem tavahind 129 € + km (154,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.