Sisukord

24/7 koolitus - Hooaja- ja asendustöötaja töösuhte lepingulised nüansid ja probleemid praktikas (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Koolitusel anname põhjaliku ülevaate hooajatöötajate ja ka asendustöötajate töösuhetega seonduvatest küsimustest. Kuna suvisel perioodil otsivad sageli tööd ka noored, siis käsitleme koolitusel ka lepingu sõlmimise erisusi alaealiste töötajatega. Koolitusel käsitleme eelkõige tähtajalise lepingu sõlmimise ja lõppemise temaatikat; vaatleme, millised on teised võimalikud töösuhet reguleerivad lepinguliigid. Vahendame mõtteid Riigikohtu poolt tehtud määruse kohta, kus oluliseks küsimuseks on – millistest summadest lähtuda ületunnitöö, öötöö või pühadel töötatud aja eest. Tähelepanuta ei jää tööaja summeerimine ega ka töö- ja puhkeaja regulatsioon, mille osas on Euroopa Kohus teinud olulise otsuse!
Koolituse eesmärk on anda ülevaade sellest, milline leping oleks õige sõlmida hooajatöö tegemiseks ja teise töötaja asendamiseks; millised on tähtajalise lepingu sõlmimise erisused, sh registreeritud töötute „tööampsude“ tegemisel.  Selgitatame, millised on suunised nn kõrgendatud töötasu arvestamiseks eritingimustes töötamisel ( ületunnitöö, öötöö, pühadel töötamine ) ja puhkeaja nõuded. Käsitleme seaduses sätestatud nõudeid töötasu, hüvitiste ja puhkuse osas.
 
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
 • omab ülevaadet hooaja ja asendustöötaja töösuhte regulatsioonist 
 • tunneb alaealiste töösuhte erisusi
 • teab ületunnitöö/öötöö/pühadel töötatud aja tasude arvestamisega seonduvat problemaatikat
 • teab töö- ja puhkeaja regulatsiooni probleemküsimusi

Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad, palgaarvestajad


Teemad

Thea Rohtla käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • Milline leping on parim hooaja tööde tegemiseks ja asendustöötaja värbamiseks?
 • alaealise töötajaga töölepingu sõlmimise erisused
 • tähtajaline tööleping: tähtaja määratlemine, lõppemine.
 • katseaeg hooajatööde teostamiseks
 • töötasu
 • ületunnitöö, öötöö, pühadel töötamise aja eest tasude arvestamise põhilised probleemküsimused. Uus Riigikohtu määrus
 • töö- ja puhkeaja regulatsioon. Ülevaade Euroopa Kohtu sellekohasest olulisest otsusest
 • tööaja summeerimine hooajatööde tegemiseks
 • millest võivad tekkida vaidlused
 • ülevaade aktuaalsest kohtupraktikast

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Thea Rohtla 2022

Thea Rohtla, Rohtla Law Office OÜ juhataja, jurist

Thea Rohtla on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Tööõigusele pühendus ta 1996. aastast, kui võeti vastu Individuaalse töövaidluse lahendamise seadus ja moodustati töövaidluskomisjonid. Kümme aastat juhtis Thea Rohtla ühte töövaidluskomisjonidest ning  üle viie aasta tegutses tööõigusabi osutava büroo Labour Consulting OÜ tegevjuhina. Alates 2012. aasta veebruarist tegutseb Thea Rohtla enda büroo alt, nõustades nii juriidilisi isikuid kui eraisikuid. Thea Rohtla on hinnatud koolitaja ja lektorina tööõiguse alal juba 25 aastat.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

129 € + km (157,38 €).


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!    

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.