Sisukord

Geotehnilised probleemid rajatiste ennistamisel. Vundamentide tugevdamine ja ennistamine. 14,4 TP (12 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eesmärk

Kursuse käigus anname ülevaade põhilistest geotehnilistest probleemides, sh pinnase mõjust hoonete restaureeimise ja pinnastega seotud ülesannetest vundamentide rajamisel ning hoonete tugevdamisel. Kõneleme nende ülesannete lahendamise teoreetilistests alustest ja meetoditest. Anname ülevaade põhilistest vundamentide tüüpidest ja nende valiku alustest. Eraldi toome välja võimalused rajatiste ja hoonete püsivuse suurendamiseks. Koolitusel osalemine võimaldab paremini lahendada hoonete ehitamisel, pealehitamisel ja rekonstrueerimisel kaasnevaid probleeme.
 

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab hoonete deformeerumise põhjusi 
 • oskab arvestada pinnase mõju hoonele, sh ehitamisel rajatise ähedal asuvatele hoonetele
 • lahendada hoonete deformeerumisega kaasnevaid probleeme. 

Sihtrühm

spetsialistid, kes tegelevad geotehniliste uuringutega, vundamentide projekteerimisega ja ehitamisega, järelevalve teostamisega, sh.kutsetunnistuste taotlejad, ametnikud jt


Teemad

Volitatud ehitusinsener PhD Mait Mets käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

I õppepäev, 1. detsember 2022
Geotehnilised probleemid hoonete restaureerimisel.

 • Kogemuslikud lahendused
 • Hoone käitumine
 • Hoonete deformeerumise põhjused
 • Hoonete rekonstruktsioon ja peale ehitamine
 • Deformeerumine
 • Vibratsioonid
 • Hoonetele esitatavad nõudmised
II õppepäev, 7. detsember 2022
Vundamentide rajamine ja tugevdamine 
 • Vundamendid, vaivundamendid
 • Hoonete käitumine ja selle hinnang
 • Pragude olemus
 • Vundamentide tugevdamise võimalused
 • Allavundeerimine
 • Vaiad
 • Case history- meilt ja mujalt
 

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 14,4 TP (inseneri täiendõppe punkti). Koolituse läbimine ühel õppepäeval annab 7,2 TP-d.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 1. ja 7. detsembril 2022 kell 10.00–15.30
(14 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:

10.00 - 11.30 koolitus 
11.30 - 11.45 paus
11.45 - 13.15 koolitus
13.15 - 14.00 paus
14.00 - 15.30 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Maits Mets

PhD Mait Mets, volitatud ehitusinsener tase 8


Meetodid

Loeng, diskussioon, praktilised näited.


Maksumus

Registreerudes kuni 25. novembrini 2022 kehtib soodushind 379 € + km (454,80 €), hiljem tavahind 439 € + km (526,80 €). 

Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Osalemine ühel õppepäeval 199 € +km (238,80 €). Kasutage registreerumisel sooduskoodi Ükspäev ja palun märkiga lisainfosse, millisel õppepäeval osaleda soovite.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija maksejõuetusriski haldamine – ettemaks ja maksetähtajad

Ebastabiilne majanduslik olukord toob kaasa suurenenud riskid ka ehitussektoriks. Praegusest majandusseisust ei jää puutumata keegi. Paaris järgmises blogipostituses uurime tööriistu, mida saaks kasutada tellija maksejõuetusriski haldamiseks. Siinjuures tuleb meeles pidada, et tellijateks ei ole töövõtulepingu kontekstis mitte üksnes ehituse peatöövõtjad, vaid ka ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.