Sisukord

3D mõõdistus ja andmete kasutus ehitusvaldkonnas. 2,3 TP (4 ak.h)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Koolitus annab ülevaate kaasaegsetest ruumilise mõõdistamise vahenditest - kuidas ja mis vahenditega on tänapäeval võimalik ehitusvaldkonnas ruumiliselt mõõta, ja seda nii hoone seest- kui ka väljastvaates.
Eeskätt vaatame punktipilve mõõdistamise tehnoloogiaid, kuna punktipilv on tänapäeval kõige informatiivsem, kiirem ja usaldusväärsem ning enamlevinud info formaat. Et maksimaalse tulemuse saavutamiseks on oluline erinevate kasutusvõimaluste teadmine, siis seda kõike koolitusel ka tutvustame ja vaatame lähemalt. Ka vaatame koolitusel üle, kui suured on punktipilvede mõõdistamise teel saadavad failid, kuidas neid optimeerida tasuta võimalustega  ja millistes tarkvarades neid faile kasutada saab – pole ime, kui juba kasutad mõnd sobivat tarkvara nagu Revit või ArchiCAD jms.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on ehitusvaldkonnas tegutsevad spetsialistid kurssi viia eeskätt punktipilve enda kui mõõdistusandmetega. Selgitada milliste täpsustega võivad olla punktipilve mõõdistused. Millist infot saab punktipilvest kätte ning millistest tarkvarades seda kasutada saab.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab mis asi on punktipilv ning mida see sisaldab
 • teab punktipilve erinevaid formaate ning oskab neid muuta ( LAS, E57, RCS jms. )
 • oskab hinnata punktipilve erinevaid täpsuseid ja detailsusi
 • teab millist täpsust ja detailsust läheb erinevates kohtades vaja
 • teab kuidas punktipilve kasutada erinevates tarkvarades
 • teab kuidas saab enda töö lihtsustamiseks kasutada punktipilve infot
 • oskab punktipilve optimeerida endale vajalikule kujule

Sihtrühm

Projekteerijad, arhitektid, ehitajad (sh objektijuhid, projektijuhid), BIM juhid, arendusjuhid.


Teemad

Vaiko Veeleid käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • punktipilv kui mõõdistusandmed
 • milliste seadmetega on võimalik punktipilve tekitada
 • erinevate ehituselementide mõõdistamine ja milline peaks olema mõõdistuse vahend vastavalt täpsuse vajadusele.
 • punktipilvede optimeerimine tarkvaradesse
 • punktipilve online kasutamine
 • punktipilve kasutamine arvutipõhistes tarkvarades, nt AutoCAD, ArhiCAD, Revit jms

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 2,3 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 17. oktoobril 2023 kell 9.0012.15
(4 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.00–10.30 koolitus
10.30–10.45 paus
10.45–12.15 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Vaiko Veeleid 2022 - Addenda

Vaiko Veeleid, 3D ja Hades Geodeesia OÜ geodeetiliste tööde projektijuht ning ettevõtte 3D skaneerimise ja aeromõõdistamise arendamise eestvedaja

Vaiko Veeleid on erialalt geodeet, kellel erialast töökogemus aastast 2006. 3D skaneerimisega on Vaiko Veeleid tegelenud aastast 2012. Aeromõõdistamise kogemus on tal aastast 2016 ja sellest ajast on Vaiko Veeleid olnud eestvedaja 3D skaneerimise ja aeromõõdistamise arendamisel ettevõttes Hades Geodeesia OÜ. 
Veiko Veeleid omab kogemust erinevate skaneerimise meetodite ja seadmetega, tal on nii SLAM kui  Staatilise skaneerimise kogemus ja teadmine.
Ka omad Vaiko Veeleid erinevate fotogramm-meetria, modelleerimise, punktipilvede ja CAD tarkvarade kogemust ja teadmisi - mida ja kus võiks kasutada, mis on erinevate tarkvarade võimalused ja mis eesmärke need täidavad.
Vaikol on aastatepikkune koolitajakogemus, sealhulgas on ta osalenud TalTechi Ehitusgeodeesia täiendkoolitusprogrammis ühe koolitajana.


Meetodid

Loeng, mille käigus tuuakse konkreetsed näited isiklikust praktikast punktipilvede ja 3D skaneerimise kogemusest, ning antakse praktilised soovitusi.


Maksumus

Registreerides kuni 10. oktoobrini 2023 kehtib soodushind 159 € + km (190,80 €), hiljem tavahind 189 € + km (226,80 €)
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 670 6606
diana.nommik@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.