Sisukord

Teabe tervikülevaate ja kaasaegse liigitusskeemi koostamine (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Kolmapäeval, 12. aprillil ootame kõiki avaliku ja erasektori organisatsioone, sealhulgas haridusasutusi ning ka muuseume, kellel tekib arhiiviväärtuslikke dokumente, kahele dokumendihaldust ja digiarhiveerimist ning digiteerimist käsitlevale veebiseminarile.
 
kell 9.00-10.30 veebiseminar Teabe tervikülevaate ja kaasaegse liigitusskeemi koostamine. Kava leiate siit. 
kell 11.00-12.30 veebiseminar Digidokumentide vormingud. Digiarhiveerimise ja digiteerimise muutunud nõuded. Kava leiate siit.

Kõigil, kes veebiseminari reaalajas vaadata ei saa, on võimalus tellida selle 30- päevane järelvaatamise õigus. Järelvaatamine on võrdsustatud seminari maksumusega.


Eesmärk

Organisatsiooni teabe terviklikuks haldamiseks on esmalt vaja saada täielik ülevaade olemasolevast infovarast: paber- ja digitaaldokumentidest, andmetest ning andmekogudest.
Koolitusel räägime, kuidas teavet ja selle asukohti kaardistada ning anname ülevaate vormistamisest.
 
Õpiväljundina koolituse läbinu:
 • oskab vormistada organisatsiooni etabe tervikülevaadet
 • oskab koostada ja ajakohastada teabehalduskorda vastavalt kehtivatele õigusaktidele.
 • teab, kuidas toimub  andmehalduse, pilveteenuse reeglite ja sotsiaalmeediakanalite kajastamine teabehalduskorras
 
Koolitusel osaleja saab digitaalsed näidismaterjalid (teabehalduskord, dokumentide liigitusskeem). 

Sihtrühm

Avaliku- ja erasektori dokumendihaldurid ning arhivaarid, assistendid ja juhiabid.


Teemad

Maila Kukk käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • millest alustada teabe kaardistamist?
 • kuidas vormistada organisatsiooni teabe tervikülevaadet?
 • teabehalduskord kui reeglistik kogu organisatsiooni teabe haldamiseks.
 • andmehalduse kajastamine teabehalduskorras.
 • kaasaegse dokumentide liigitusskeemi koostamine.
 • peamised vead ja murekohad dokumentide liigitusskeemi ajakohastamisel.
 • teabe tõendus- ja infoväärtuse arvestamine sarjade säilitustähtaegade määramisel.
   
Koolitusel osaleja saab digitaalsed näidismaterjalid (teabehalduskord, dokumentide liigitusskeem).
 
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 12. aprillil 2023 kell 9.0010.30.
(2 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolituse salvestist järelevaadata Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.

Samuti ootame Teid samal päeval kell 11.00-12.30 osalema meie veebiseminaril Digidokumentide vormingud. Digiarhiveerimise ja digiteerimise muutunud nõuded. Kava leiate siit.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Maila Kukk

Maila Kukk, pikaajalise dokumendi- ja arhiivihalduse alase töökogemusega spetsialist

Maila Kukk on pikaajalise dokumendi- ja arhiivihalduse alase töökogemusega nii avalikus kui ka erasektoris. Ta on läbi viinud praktilise suunitlusega erialaseid seminare ja sisekoolitusi alates 2006. aastast. Maila Kukk on lõpetanud Tallinna Ülikooli dokumendihalduse eriala magistriõppe, osaleb juhatuse liikmena Eesti Arhivaaride Ühingu töös. Välja andnud raamatu "Praktiline dokumendihaldus" (2016), avaldanud artikleid arhiivitöö teemal Äripäeva ajakirjas "Raamatupidamise praktik".


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 5. aprillini 2023 kehtib soodushind 95 € + km (114,00 €), hiljem tavahind 115 € + km (138,00 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Kristina Paal

Kristina Paal
+372 55 662 741
kristina.paal@addenda.ee

 

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Riigikohus muutis töövaidluskomisjoni otsuse vaidlustamise tähtaja osas oma varasemat seisukohta

Töövaidluse lahendamise seaduse § 58 lõikes 1 on sätestatud, et töövaidluskomisjoni (TVK) otsusega mittenõustumisel võivad pooled pöörduda sama töövaidlusasja läbivaatamiseks kohtusse. Kohtusse tuleks pöörduda 30 kalendripäeva jooksul arvates töövaidluskomisjoni otsuse saamisest. Varasemas kohtupraktikas on Riigikohus ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.