Sisukord

Murekohad ja väljakutsed reklaamiseaduse rakendamisel (veeb)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. 

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline. 


Eesmärk

Koolitus annab ülevaate reklaamiseaduse ja sellega seoses oleva valdkonna regulatsioonist, eelkõige alkoholiseadusest ja alkohoolsete jookide reklaamist. Analüüsime seaduse rakendamisel tõusetunud küsimusi ja probleeme. Vaatleme Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti teemakohast järelvalve praktikat. 
 
Õpiväljundina koolituse läbinu teab:
 
 • reklaami üldnõudeid ehk millal on tegemist reklaamiga reklaamiseaduse mõistes või on tegemist teabega, mida reklaamiseaduse kohaselt ei loeta reklaamiks?
 • milliste kaupade ja teenuste reklaam on keelatud
 • milliste kaupade ja teenuste reklaam on piiratud
 • alkoholimüügi korraldamise ja reklaamiga seotud eritingimusi. 

Sihtrühm

jae- ja hulgikaubanduse valdkonna turundus- ja müügispetsialistid, juristid, tegev- ja keskastmejuhid ja teised huvilised


Teemad

Kristina Jerjomina ja Merike Koppel käsitlevad praktiliste näidete ja Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti järelvalve praktika põhjal järgmisi teemasid:

 • mida peab teadma reklaamialasest regulatsioonist? Millised on enamlevinud küsimused reklaamiseaduse rakendamisel
 • reklaamiseaduse eesmärk, reguleerimisala, mõisted, koostoime puutumuses olevate eriseadustega
 • reklaami üldnõuded
 • kaubad, teenused, mille reklaam on keelatud
 • kaupade, teenuste reklaami piirangud
 • reklaami- ja alkoholiseaduse koostoime
 • järelevalve korraldus ja vastutus seaduse rikkumise eest
Vastame küsimustele ja otsime lahendusi probleemidele, mis on tõusetunud seaduse rakendamisel, käsitlemist leiavad reklaami- ja alkoholiseaduse kokkupuutepunktid.
 
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Aeg ja maht

Koolitus toimub 27. jaanuaril 2022 kell 11.00–12.30.
(2 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva konverentsi ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates konverentsi toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus konverents on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - kristina Jerjomina

Kristina Jerjomina

Pildid / - Merike Koppel

Merike Koppel

Kristina Jerjomina, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna osakonna tarbijakaitse ja kaubanduse nõunik ja 

Merike Koppel, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna osakonna ettevõtluskeskkonna valdkonnajuht

 


Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

Registreerides kuni 24. jaanuarini 2022 kehtib soodushind 75 € + km (90,00 €), hiljem tavahind 95  € + km (114,00 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit 


Tasumine

 Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+ 372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.