Sisukord

24/7 koolitus - Piirdetarindite projekteerimine ning enamlevinud vead eel-, põhi- ja tööprojekti staadiumis. 9,6 TP (8 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_10


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 9,6 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Piirdetarind (välissein, aken/välisuks, katus, põrand jms) kui sise- ja väliskeskkonna eraldaja on ehitusprojekti osa, mis on seotud nii arhitektuursete valikute kui ka kandevõimet ja üldstabiilsust tagavate ehituskonstruktsioonidega. Sellest tulenevalt tekivad piirdetarindite esmased lahendused arhitekti valikutest ning lahendatakse detailsemates ehitusprojekti staadiumites arhitekti ja konstruktori koostöös. Pahatihti jäävad aga tarindid arhitekti ning konstruktori vastustusala vahele, millest tulenevalt ei projekteerita neid piisava põhjalikkusega. Kuna tarindite ja nende liitekohtadega on seotud ka külmasillad, õhulekked ning muu ehitusfüüsika ja niiskusturvalisusega seonduv, võivad vead või riskantsed lahendused uute (kerg)tarindite või niiskuse suhtes tundlike materjalide kasutamisel viia niiskuskahjustutuse tekkeni. Selles tulenevalt on vaja piirdetarindite projekteerijatel hankida uusi teadmisi koos (arvutus)näidetega tõstmaks erialast pädevust ning vältimaks enamlevinud vigu. 

Koolituse eesmärk on anda ülevaade piirdetarindite tüüpidest, tarinditele mõjuvatest kliimakoormustest ning tarinditel esitatavatest nõuetest. Jagada ja vahetada kogemusi piirdetarindite projekteerijatega, tõstmaks koolitusel osalejate erialast pädevust. Tutvustada piirdetarindite projekteerijatele koolituse lektori kogemusel enamlevinud puudusi piirdetarindite liitekohtade projekteerimisel koos soovitustega paremate lahenduste tekkimiseks.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab tarinditele esitatavaid nõudeid ning mõistab nende ehitusfüüsikalist toimivust
  • oskab kavandada levinuimaid tarindeid ning nende liitekohti
  • on võimeline tõendama tarindi arvutuslikku toimivust EVS-EN ISO 13788 ehk nn kastepunkti meetodil
  • omab arusaama ehitusprojekti ehitusfüüsika ja niiskusturvalisuse osast

Sihtrühm

Ehitusprojekti arhitektuuri osa ja ehituskonstruktsioonide/tarindite osa projekteerijad, ehitusprojekti ekspertiiside ja hoone auditite koostajad, ehituskonsultandid, ehitusspetsialistid, omanikujärelevalve teostajad, ehitusjuhid, peaprojekteerijad.


Teemad

Simo Ilomets käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • piirdetarindite tüübid (tuulduv ja mittetuulduv fassaad, kald- ja lamekatus, põrand pinnasel või välisõhu kohal) ning nende toimivus kliimakoorumuste tingimustes
  • piirdetarinditele esitatavad nõuded ja kihtide valik
  • liitekohtade kavandamine fookusega külmasildade ja õhulekete minimeerimiseks
  • näiteid turvalisematest vs riskantsematest lahendustest niiskusturvalisus ehitusprojekti eel-, põhi,- ja tööprojekti staadiumis

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(8 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Simo Ilomets 2019 a

SIMO ILOMETS, PHD, VOLITATUD EHITUSINSENER (TASE 8) NING DIPLOMEERITUD ENERGIATÕHUSUSE SPETSIALIST (TASE 7)

Simo Ilomets on ehitusliku projekteerimise, ekspertiiside ning konsultatsioonidega tegeleva ettevõte Hausi OÜ projekteerija ja ekspert ning Tallinna Tehnikaülikooli, Inseneriteaduskonna, Ehituse ja arhitektuuri instituudi lektor. Varasemalt on ta olnud sama ülikooli Ehitusteaduskonna, Ehitiste projekteerimise instituudi, Ehitusfüüsika ja energiatõhususe õppetooli lektor. Simo Ilometsa ülikoolis läbiviidavateks aineteks on "Niiskuskahjustuste vältimine ehituses", "Ehitusfüüsika" ja "Piirdetarindid". Lisaks õppetööle osaleb ta paljudes teadus- ja uurimistöödes. Samuti osaleb olemasolevate vanemate kortermajade renoveerimisprojektides ning viib läbi erialaseid ekspertiise (ehitusprojektide ekspertiisid, hoonete auditid, ekspertarvamused). Simo Ilometsa erialase töö, sealhulgas uurimis- ja teadustöö põhisuunad on hoonete energiatõhusus, piirdetarindid, märgade ja niiskete ruumide tarindid, ehitusfüüsika, niiskusturvalisus, renoveerimine, hoonete lagunemisprotsessid ja kasutusiga. 

 

 

Meetodid

Loeng, praktilised näited, test.


Maksumus

189 € + km (230,58€)

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

 Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v 

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
diana.nommik@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.