Sisukord

Läbirääkimiste lubatavus hankelepingu sõlmimise eelsetes ja järgsetes suhetes

Jaga

Eeltutvustus

Senine hankepraktika näitab kahetsusväärselt hangetes läbirääkimiste ja sellest tulenevate võimaluste alakasutamist. Samas on läbirääkimised teatud hankemenetluse liikide puhul täiesti lubatud ning keerulisemate ostude sooritamiseks isegi vältimatult vajalikud. Tihti on süüdlaseks hankijate vähene teadlikkus läbirääkimiste pidamisele kohalduvatest nõuetest ja läbirääkimistega menetlustele omase hankija suurema tegutsemisruumiga kaasnev risk eksimisteks ja õigusvaidluste tekkimiseks.
Käesolev koolitus keskendubki hankemenetluses läbirääkimiste pidamisele kohalduvate nõuete ja läbirääkimiste lubatud ulatuse selgitamisele. Küsimus läbirääkimiste lubatavusest ei piirdu üksnes hankelepingu sõlmimise eelse faasiga, vaid koolitus käsitleb ka uue riighangete seadusega lubatud läbirääkimiste pidamist hankelepingus vajalike muudatuste elluviimiseks.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on selgitada hankija ja pakkuja vaheliste läbirääkimiste pidamisele kehtivaid nõudeid nii hankemenetluses kui ka hankelepingu sõlmimise järgses suhtes.  


Sihtrühm

Koolitusel käsitletavate teemade omandamine on kasulik nii riigihangete korraldamisega tegelevatele hankija juhtidele ja spetsialistidele kui ka riigihangetel osalevate ettevõtete juhtidele ja töötajatele, sest läbirääkimiste piiride õige tundmine puudutab ühtemoodi nii hankija (eelkõige hankemenetluse õiguspärase läbiviimise seisukohalt) kui ka pakkujate (eelkõige hankes osalemisega seotud õiguste ja kohustuste tundmise seisukohalt) huve.


Teemad

Diana Minumets käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • läbirääkimistega hankemenetluse liikide tutvustus ja kasutamise alused
  • läbirääkimiste ese ja aeg läbirääkimistega hankemenetlustes
  • läbirääkimiste pidamisele kehtivad nõuded läbirääkimistega hankemenetlustes
  • hankelepingu muutmise lubatavuse alused uues riigihangete seaduses

Aeg ja maht

Koolitus toimub 6. juunil 2018 kell 10.00–15.30
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse päevakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 kohvipaus
11.45–13.15 koolitus
13.15–14.00 lõunapaus
14.00–15.30 koolitus


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn). 
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid. 

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui ka Rahumäe teelt. 
Tammsaare Ärikeskuse ees saate parkida 2 tundi tasuta, iga järgnev pooltund on 0,60 €.

Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 12 ja 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Diana Minumets

Diana Minumets on advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat

Diana Minumets on advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat, kes on tegelenud hankealaste õigusküsimustega üle 10 aasta. Diana on ühe olulisema riigihanke valdkonnas ilmunud raamatu „Riigihangete õigus“ (D. Minumets, P. Kulm. Juura, 2014) kaasautor. Samuti on Diana avaldanud riigihangete alaseid artikleid tavameedias ning õigusajakirjas Juridica. Ta on tunnustatud lektor, kes on esinenud erinevatel koolitusfirmade poolt korraldatud hankekoolitustel ja ka ettevõtete ning asutuste sisekoolitustel. Diana alustas juristikarjääri 2005. aastal ning omab laialdast kogemust hankijate ja pakkujate esindamisel hankevaidluste lahendamisel vaidlustuskomisjonis ja kohtutes, aga ka hankemenetluste korraldamisel ja läbiviimisel. 


Meetodid

Loeng, arutelu, küsimused-vastused, praktilised näited.


Maksumus

199 € + km (238,80 €). Hinnasoodustus 10% kehtib registreerides korraga kaks või enam osalejat ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, koolitusmaterjale, kohvipause ja lõunat.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 5809 1404
+ 372 670 6606
diana.nommik@addenda.ee

 

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Ettevõtjaportaalis ühingut asutades saab ühtlasi registreerida ka töötajad ja käibemaksukohustuse

Teatavasti saab Eestis asutada äriühinguid kahel viisil: notaribüroos notari abil ning elektrooniliselt äriregistri ettevõtjaportaalis. Kui asutatud ühing soovis ennast käibemaksukohuslaseks registreerida ja/või endale töötajad tööle võtta, tuli pärast asutamistoiminguid esitada eraldi vastavad avaldused Maksu-ja Tolliametile. Käesoleva aasta alguses loodi ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.