Sisukord

Määruse „Seadme vahetu kasutaja, kasutamise järelevaataja, seadmetööd ja auditit tegeva isiku kompetentsusele ja selle tõendamisele ning sertifitseerimisskeemile esitatavad nõuded“ muudatused 5 TP (5 ak.h)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII SAALIS, VEEBIS KUI E-ÕPPES!
 
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel saalis, veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 
 
Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.
 
E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.

Eeltutvustus

Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi, millele märgitud 5 TP-d. 
 
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.

Eesmärk

Koolitus on mõeldud selgitamaks pädevustunnistuste kaotamisel seniste tunnistuste omanike võimalusi kutsetunnistuse omandamiseks. 
 • Anname ülevaate Seadme ohutuse seaduse alamaktideks olevate ministri määrustest tulenevetest muudatustest
 • Anname ülevaate kehtestatavatest uutest kutsestandarditest ja kutse taotlemise eeldustest
 • Anname ülevaate lubatud elektritöödele vastavalt omandatud kutsetasemetele

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • on saanud ülevaate seadusandluse muudatustest
 • on kursis kutsestandardite nõuetega
 • oskab planeerida oma tegevust kutse taotlemiseks

NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolitus annab 5 TP-d (täiendõppe punkti).


Sihtrühm

Elektritööde eest vastutavad isikud, ehitusobjekti juhid, projekteerijad, käidujuhid, ehituskonsultandid, omanikujärelevalve teostajad.


Teemad

Elektriinsener ja Elektriinseneri kutsete kutsekomisjoni esimees Lembit Vali käsitleb järgmisi teemasid:

 • Majandus- ja taristuministri 3. juuli 2015. a määruse nr 86 „Auditi kohustusega elektripaigaldised ning nõuded elektripaigaldise auditile ja auditi tulemuste esitamisele”, 26. juuni 2015. a määruse nr 74 „Elektripaigaldise käidule ja elektritööle esitatavad nõuded”, 9. juuli 2015. a määruse nr 88 „Seadme vahetu kasutaja, kasutamise järelevaataja, seadmetööd ja auditit tegeva isiku kompetentsusele ja selle tõendamisele ning sertifitseerimisskeemile esitatavad nõuded” ja 19. märtsi 2020. a määruse nr 5 „Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti järelevalve infosüsteemi põhimäärus” muutmine
 • Elektriinseneri kutsestandardid
 • Elektrikute kutsestandardid
 • Kutsestandardite hariduslike eelduste nõuete täitmise võimalused
 • Lubatud elektritööd vastavalt kutsetasemetele
 
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Aeg ja maht

Koolitus toimub 20. veebruaril 2024 kell 10.00–14.05
(5 akadeemilist tundi)
 
Koolituse ajakava:
10.00–11.40 koolitus
11.40–12.00 paus
12.00–14.05 koolitus
 
Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.

Toimumiskoht

KOOLITUS TOIMUB NII SAALIS, VEEBIS KUI E-ÕPPES! 
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel saalis, veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Saalikoolitus
Toimub Tallinnas HESTIA HOTEL EUROPA, Paadi 5. 

Veebiülekanne 
Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Lembit Vali

Lembit Vali, elektriinsener tase 8 (pikendamata) 

Energeetika, Mäe-ja Keemiatööstuse Kutsenõukogu esimees
Eesti Inseneride Liidu juhatuse liige
Eesti Elektroenergeetika Seltsi juhatuse liige
Elektriinseneride kutsekomisjoni esimees
Tallinna Polütehnikumi projektijuht

Meetodid

Ülevaade seadusemuudatustest, aktiivne diskusioon


Maksumus

195 € + km (237,90 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (35,38 €).


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolituse loobumisel palun teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.