Sisukord

24/7 koolitus - Haldusleping detailplaneeringu elluviimiseks vajalike rajatiste väljaehitamiseks. 1,6 TP (2,7 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2

 


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 1,6 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Detailplaneeringu kehtestamisega võib kaasneda arendaja kohustus välja ehitada detailplaneeringukohased rajatised. Kuna algselt on tegemist kohaliku omavalitsuse kohustusega, vaatame, millistel juhtudel ja tingimustel on võimalik seda kohustust arendajale panna. Halduslepingute sõlmimise praktika ühtlustamiseks nägi 13.01.2022 jõustunud planeerimisseaduse muudatus ette, et kohalikud omavalitsused peavad hiljemalt 01.11.2022 kehtestama ka vastava korra. Kuna detailplaneeringukohaste rajatiste väljaehitamise korrad on kehtinud lühikest aega ja kõik kohalikud omavalitsused ei ole neid veel kehtestanud, antakse koolitusel ülevaade kehtivast praktikast.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • tunneb detailplaneeringukohaste rajatiste väljaehitamise korra aluseid ja eesmärke
 • on kursis värskete seadusemuudatustega
 • teab, millal tuleb haldusleping sõlmida
 • teab, millised on võimalikud sanktsioonid ja nende rakendamine

Sihtrühm

KOV ehitusspetsialistid ja teised spetsialistid, kes on seotud planeeringutega, ehitajad, projekteerijad, kinnisvaraarendajad


Teemad

Martina Proosa käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • detailplaneeringukohaste rajatiste väljaehitamise korra alus ja eesmärk
 • milliste rajatiste väljaehitamist lubab planeerimisseadus arendajale halduslepinguga panna
 • millal tuleb haldusleping sõlmida
 • rajatiste väljaehitamine vs rajatiste väljaehitamise rahastamine
 • halduslepingu sisu (sh etapiviisiline ehitus, tähtajad)
 • millised on piisavad tagatised halduslepingust tulenevate kohustuse täitmise tagamiseks
 • võimalikud sanktsioonid ja nende rakendamine

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2,7 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Martina Proosa

Martina Proosa, AS Merko Ehitus Eesti jurist 

Martina Proosa on juristina tegutsenud üle kahekümne aasta, sellest ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas enam kui kümme aastat. Selle aja sisse mahub töö juristina advokaadibüroos ja ühes Eesti suurimas ehitusfirmas ning õiguskantsleri nõunikuna. Ta on olnud planeeringute osakonna juhataja siseministeeriumis, kus tegeles nii õigusloomega - osales planeerimisseaduse ja muude õigusaktide väljatöötamises -, planeeringute järelevalvega kui ka muude planeerimisosakonna ülesannetega. Igapäevase töö kõrvalt on Martina kirjutanud artikleid ning kaks ehitusseadustikku ning planeerimisseadust tutvustavat raamatut sarjas Kinnisvarakool. Lisaks on viinud läbi hulgaliselt koolitusi, muu hulgas sisekoolitusi kohalikes omavalitsustes. 


Meetodid

Loeng koos praktiliste näidetega, test.


Maksumus

139 € + km (169,58 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.