Sisukord

Geotehnilised probleemid hoonete restaureerimisel. Vundamentide tugevdamine. 14,4 TP (veeb)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eesmärk

Kursuse käigus anname ülevaade põhilistest geotehnilistest probleemides, sh pinnase mõjust hoonete restaureeimise ja pinnastega seotud ülesannetest vundamentide rajamisel. Kõneleme nende ülesannete lahendamise teoreetilistests alustest ja meetoditest. Anname ülevaade põhilistest vundamentide tüüpidest ja nende valiku alustest. Eraldi toome välja võimalused rajatiste ja hoonete püsivuse suurendamiseks. Koolitusel osalemine võimaldab paremini lahendada hoonete ehitamisel, pealehitamisel ja rekonstrueerimisel kaasnevaid probleeme.
 

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab hoonete deformeerumise põhjusi 
 • oskab arvestada pinnase mõju hoonele, sh ehitamisel rajatise ähedal asuvatele hoonetele
 • lahendada hoonete deformeerumisega kaasnevaid probleeme. 

Sihtrühm

spetsialistid, kes tegelevad geotehniliste uuringutega, vundamentide projekteerimisega ja ehitamisega, järelevalve teostamisega, sh.kutsetunnistuste taotlejad, ametnikud jt


Teemad

Volitatud ehitusinsener PhD Mait Mets käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

I õppepäev, 16. oktoobril 2023
Geotehniilised probleemid hoonete restaureerimisel.

 • Kogemuslikud lahendused
 • Hoone käitumine
 • Hoonete deformeerumise põhjused
 • Hoonete rekonstruktsioon ja peale ehitamine
 • Deformeerumine
 • Vibratsioonid
 • Hoonetele esitatavad nõudmised
II õppepäev, 18. oktoobril 2023
Vundamentide rajamine ja tugevdamine 
 
 • Vundamendid, vaivundamendid
 • Hoonete käitumine ja selle hinnang
 • Pragude olemus
 • Vundamentide tugevdamise võimalused
 • Allavundeerimine
 • Vaiad
 • Case history- meilt ja mujalt

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 14,4 TP (inseneri täiendõppe punkti). Koolituse läbimine ühel õppepäeval annab 7,2 TP-d.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 16. ja 18. oktoobril 2023  kell 10.00–15.30
(12 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:

10.00 - 11.30 koolitus 
11.30 - 11.45 paus
11.45 - 13.15 koolitus
13.15-14.00 paus
14.00-15.30 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Maits Mets

PhD Mait Mets, volitatud ehitusinsener EKR tase 8

 


Meetodid

Loeng, diskussioon, praktilised näited.


Maksumus

Registreerudes kuni 10. oktoobrini 2023 kehtib soodushind 379 € + km (454,80 €), hiljem tavahind 439 € + km (526,80 €). 

Osalemine ühel õppepäeval 199 € +km (238,80 €). Kasutage registreerumisel sooduskoodi Ükspäev ja palun märkiga lisainfosse, millisel õppepäeval osaleda soovite. 

Kõigile, kes osalevad koolituse mõlemal õppepäeval reaalajas, anname tasuta 30-päevase koolituse täiendava järelvaatamise võimaluse (tavahind 58 € +km ehk 69,60 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.