Sisukord

FIDIC lepingutingimused ja nende kasutamine Eestis (2 päeva)

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

Suuremahulistes ehitushangetes, kus kasutatakse Euroopa Liidu Struktuurfondide rahastust, on sageli nõutavad rahvusvaheliselt tunnustatud ehituslepingute tingimused, mida reguleerib FIDIC organisatsioon ja seega on oluline FIDIC lepingute alase koolituse läbimine ja seda tõendav tunnistus. FIDIC lepingute tingimused reguleerivad täpsemalt erinevate tööde puhul tellija-, tööde teostaja- ning järelevalve vastutust. Paika on pandud protseduurid ja finantsküsimused. EL vahendite puhul on kõige levinumateks nn kollane FIDIC (projekteerimise-ehitamise leping), punane FIDIC (ainult ehitamisleping eelnevalt valminud projekti alusel), valge FIDIC (konsultandi või teenuseosutamise leping) ja roheline FIDIC (lihtsate väikesemahuliste tüüp-ehitustööde leping).

Koolitusel käsitletakse lepingutingimuste tüüpe: „punane“, „kollane“, „roheline“, „hõbedane“, „valge“ raamat. Vaadatakse, millal ja mis tüüpi kasutada? Tutvustatakse lepinguga seotud isikuid ja nende õiguseid ning kohustusi. Põhjalikumat käsitlemist leiavad FIDIC lepingutingimustel („punane“, „kollane“) põhineva lepingu elluviimise põhiprotseduurid ja regulatsioon ning võrdlus ETÜ 2013-ga. Lisaks keskendutakse FIDIC lepingute juriidilistele küsimustele, sh vaidluste lahendamine VLK-s – senine praktika Eestis. Koolituse lõpus antakse soovitusi FIDIC lepingutingimustel põhineva hankedokumentatsiooni koostamiseks.

NB! Lisandväärtus: Antud koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tunnistuse, millel on märgitud ka täiendõppe punktid. Antud koolitus annab 9 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolituskava on saaanud KIK-i heakskiidu, st tunnistus on aktsepteeritav ka KIKi kaudu administreeritavates lepingutes ehk on sobiv KIK hangete raamtingimuste põhjal elluviidavate projektide puhul.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on tutvustada rahvusvahelisi FIDIC lepingu tingimusi, mida rakendatakse erinevates EL rahastusega seotud projektides. Selgitada peamisi FIDIC lepingu tüüpe – „Punane FIDIC“, „Kollane FIDIC“, „Roheline FIDIC“, “Hõbedane FIDIC” ja Valge FIDIC“ - ning nende rakendamist ehitustööde hangetes. Vaadata FIDIC lepingutingimustel („punane“, „kollane“) põhineva lepingu elluviimise põhiprotseduure ja regulatsiooni ning võrrelda seda ETÜ 2013-ga.


Sihtrühm

Ehitus- ning teiste ettevõtete töötajad, kes on seotud hangetega ning lepingute sõlmimistega. Omavalitsuse ja riigiasutuste riigihanke spetsialistid, hankedokumentide ja hankelepingute koostamisega tegelevad ametnikud.


Teemad

I Päev
(maht 6 akadeemilist tundi)

 • Üldist
  - FIDIC kui organisatsioon.
  - FIDIC lepingutingimuste ajalugu.
  - FIDIC lepingutingimuste tüüpe – „punane“, „kollane“, „roheline“, „hõbedane“, „valge“ raamat.
 • FIDIC lepingutingimuste tüübi valik
  - Ülevaade erinevatest lepingutingimuste tüüpidest, erisused, eelised ja puudused.
  - Soovitused lepingutingimuste valikuks.
 • Lepinguga seotud isikud, nende õigused-kohustused
  - Tellija.
  - Töövõtja.
  - Insener.
 • FIDIC lepingutingimustel („punane“, „kollane“) põhineva lepingu elluviimise põhiprotseduurid ja regulatsioon ning võrdlus ETÜ 2013-ga
  - Ajalised küsimused.
  - Rahalised küsimused.
  - Muudatused.
  - Tagatised, kindlustused.
  - Riskid.
  - Tööde vastuvõtmine.
  - Garantii.
  - Lepingust taganemine (lepingu ülesütlemine).
  - Nõuded, vaidluste lahendamine.

II Päev
(maht 6 akadeemilist tundi)

 • FIDIC lepingud ja Eesti õigus
 • Vaidluste lahendamine VLK-s – senine praktika Eestis
 • Soovitusi FIDIC lepingutingimustel põhineva hankedokumentatsiooni koostamiseks, senine praktika Eestis, ohud ja kitsaskohad
 • Eestikeelne FIDIC – tõlkest ja selle vigadest

Aeg ja maht

22. - 23. november 2018 kell 10.00 - 15.30.
(kokku 12 akadeemilist tundi)

Koolituspäeva ajakava:

10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 kohvipaus
11.45–13.15 koolitus
13.15–14.00 lõuna
14.00–15.30 koolitus


Toimumiskoht

Koolitus toimub Tammsaare Ärikeskuseses (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn).
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid.

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt.
Parkida on võimalik 2 tundi tasuta Tammsaare Ärikeskuse ees, seejärel iga järgnev pooltund 0.60 €.
Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

 

Pildid / - Peep Pitsner

Peep Pitsner on OÜ Summa Summarum konsultant ning tunnustatud FIDIC lepingute spetsialist. Ta on tegelenud FIDIC ehitus- ja projekteerimis-ehitustöövõtulepingutega alates 1996. aastast FIDIC Insenerina ja FIDIC lepingutingimustel baseeruvate hankedokumentide koostajana. Peep Pitsner on FIDIC eestikeelse tõlke ekspertiisi koostaja, kuulub Eesti Projektbüroode Liidu poolt koostatud soovitusliku Vaidluste Lahendamise Komisjoni liikmete nimekirja.

 

Pildid / - Marko Mehilane

Marko Mehilane - Advokaadibüroo Entsik & Partnerid partner ja vandeadvokaat. Vandeadvokaat Marko Mehilane on büroo partner, kes on spetsialiseerunud eelkõige ehitus- ja teenindusvaldkonna ettevõtete nõustamisele, sh ka riigihangete ja FIDIC küsimustes. Marko on nõustanud mitmeid mainekaid ettevõtjaid ja suurprojekte, samuti esindanud kliente keerukates vaidlustes. Rahvusvaheline õigusturu väljaanne ”Who´s Who Legal”on Markot korduvalt esile toonud ühe juhtiva hankejuristina Eestis. Marko annab samuti riigihanke ainet TÜ õigusteaduskonnas ning on oodatud esineja seminaridel.


Meetodid

Loeng koos praktiliste näidetega.


Maksumus

Registreerides kuni 8. novembrini 2018 on soodushind 298 € + km (357,60 €), hilisematele registreerujatele tavahind 328 € + km (393,60 ).
Hinnasoodustus 10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Koolitust, materjale, kohvipause ja lõunat.


Tasumine

Koolituse tellimise järgselt saadame Teile kinnituse koolitusel osalemise kohta ja koolitusarve.


Loobumine

Koolituse loobumisel palun teatada kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Registreerimine ja lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Ehituse töövõtulepingust tulenevate nõuete aegumine

Tihti tekitab töövõtulepingulistes suhetes segadust küsimus, kui kaua saab tellija töö lepingutingimustele mittevastavusele tugineda. Sellest seekord räägimegi. Aegumine on õigus nõuda teiselt isikult teo tegemist või sellest hoidumist seaduses sätestatud tähtaja (aegumistähtaja) jooksul. Kui nõue ei ole aegumistähtaja jooksul esitatud, siis ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu