Sisukord

Alliansshanked ehk innovatsiooni toetavad lepingud taristuehituses. Miks tellija peab muutuma ja milleks peab ehitaja valmis olema. 6 TP (6 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Ehitusvaldkonnal ja -hangetel on halb maine. Mõne minutiga võib leida otsingumootoritest ligi kümne miljoni euro väärtuses artikleid eurotoetuste tagasinõuete kohta. Probleemid on välja toodud juba ka 2019. a Riigikontrolli auditis „ Ehitushangete lepingute täitmine ja järelevalve“.

Põhilised ämbrid mis kolisevad:

 • Hankeid teostatakse madalaima hinna alusel.
 • Ehitised ei saa valmis nõutud tähtajaks ega eeldatava maksumuse eest
 • Ehitustöid hangitakse ja ehitamisega alustatakse puuduliku projekti alusel
 • Tihti algavad vaidlused lisatööde vajaduse ja projekti puuduste üle juba avakoosolekul
 • Ettemaksega finantseeritakse teiste objektide realiseerimist
 • Tellijate, töövõtjate ja omanikujärelevalve vahel puudub usaldus
 • Ehitatud tulemus ei vasta kasutajate ootustele

Olukorras, kus hankijal on eesmärk madalaimast hinnast maksimum välja pigistada ning ehitajal on hoopis vastupidine eesmärk, ei saagi midagi väärtuslikku tekkida. See põhjustab omakorda Eesti ehitussektori madala tootlikkuse, vähese innovaatilisuse ning ka madala maine.

Kuna traditsioonilised töövõtumeetodid edu ei taga, siis olukorra parandamiseks nähakse riigi poolt ette koostööl põhinevate hankemudelite järjest laiem kasutuselevõtt. Parimaks koostööl põhinevaks hankemudeliks peetakse Soomest (algselt Austraaliast) pärinevat Alliansshanget.

Alliansshane on hange, mille tulemusena omanik või tellija ning teenusepakkujad töötavad ühtse integreeritud meeskonnana ühe lepingu alusel, kus kõigi osapoolte ärilised huvid on seotud eelkõige projekti lõpptulemusega. Kõik lepinguosalised on võimalikult vara projektiga seotud ning vastutavad riskide eest solidaarselt.


Eesmärk

Koolituse põhiline eesmärk on anda osalejatele esimene ettevalmistus Alliansshankes osalemiseks – tellija või pakkujana. Kuna allianssleping on väga avatud leping, siis on võtmetähtsusega usaldusliku partneri leidmine – selle eelduseks on väärtuspõhise hanke korraldamisega tutvumine. Koolituse käigus vaadeldakse põhilisi innovatsiooni pärssivaid tegureid ning kuidas allianssmudel aitab neist üle saada. Võrdlusena käsitletakse koolituse käigus ka PPP projekte, kuna ka nendel on potentsiaal toetada innovatsiooni

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, mis on allianssmudel, kuidas see töötab ning selle eelised võrreldes traditsioonilise töövõtuga
 • on oluliselt paremini ettevalmistunum alliansshangete võidukäiguks võrreldes keskmise ehitusektoris tegutsejaga
 • on võimeline valima objekti keerukusele vastava hankemudeli
 • oskab näha innovatsiooni pärssivaid ja toetavaid tegureid
 • saab teadmisi väärtuspõhistest hangetest
 • saab teadmisi alliansslepingus edukust soodustavatest kompetentsidest

Sihtrühm

Koolituse sihtrühmaks on ehitusvaldkonna projektijuhid, ehitustööde tellijad (avalik- ja erasektor), riigihangete läbiviijad, juristid.


Teemad

Anti Palmi käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • alliansshange
  - miks üldse peaks sellist mudelit kaaluma?
  - hanke korraldamine
  - ärimudel
  - Sindi-Lodja silla ehitushanke näide
 • innovatsioon taristuehituses
 • digitaliseerimine
 • PPP hanked

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 6 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 27. veebruaril 2024 kell 10.00–15.30
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 paus
11.45–13.15 koolitus
13.15–14.00 paus
14.00–15.30 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Anti Palmi 2024 - Addenda

Anti Palmi, Transpordiameti ida regiooni juhataja

Anti Palmi on Transpordiametis üheks digitaalehituse valdkonna eestvedajaks. Ta on olnud mitmete BIMiga seotud pilootprojektide käivitaja ja koordineerija. Tema põhiülesandeks on tegeleda kogu tee elukaarega ehk projekteerimise, ehitamise ja korrashoiuga. Hetkel on ta Eesti esimese Alliansshanke „Sindi-Lodja silla projekteerimine ja ehitamine“ projektijuht.
Anti Palmi omab Volitatud teedeinsener, tase 8, kutset.


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused, küsimused-vastused-arutelud, test.


Maksumus

Registreerides kuni 21. veebruarini 2024 kehtib soodushind 179 € + km (218,38 €), hiljem tavahind 209 € + km (254,98 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (35.38 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.