Sisukord

24/7 koolitus - Võlaõigusseaduse muudatused 2022 (e-õpe)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 16. veebruar 2022.


Eesmärk

Seonduvalt direktiivide ülevõtmisega jõustuvad võlaõigusseaduses (VÕS) ja tarbijakaitseseaduses (TKS) 2022. aastal mitmed muudatused. Muudatustega võetakse üle digitaalse sisu direktiiv, uus tarbijalemüügi direktiiv ning tarbijaõiguste moderniseerimise direktiiv. Muudatuste jõustumise kuupäevaks on 01. jaanuar 2022 ja 28. mai 2022.

Muudatused toovad VÕS-i üldossa uued terminid nagu digitaalne sisu ja teenus, digielemendiga kaup, ühilduvus ja koostalitusvõime ja palju muud. Muudatustega sätestatakse kriteeriumid, millele digitaalne sisu või teenus peab vastama. Lisaks muudetakse ka VÕS-i eriosa, eelkõige müügilepingu sätteid ning samuti garantii regulatsiooni. Muudatused puudutavad eelkõige tarbijalepinguid, kuid arvestades regulatsiooni detailsust on soovitav muudatuste valguses üle vaadata ka ettevõtjate vahelised lepingud.

Seonduvalt direktiivide ülevõtmisega tehakse muudatused ka TKS-s. TKS-s täiendatakse muuhulgas keelatud kauplemisvõtete ja tarbijale esitatava kohustuslikku teabe loetelu. Seonduvalt allahindlustega muudetakse kauba hinna alandamisest teavitamise reegleid. TKS-i lisatakse ka uued väärteokoosseisud ning suurenevad oluliselt trahvid TKS-s väärteona sätestatud tegude toimepanemise eest.

Koolituse eesmärk on anda kokkuvõtlik ülevaade olulisematest võlaõigusseaduse muudatustest, mida toob kaasa aasta 2022.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, millised muudatused jõustuvad 2022. aastal võlaõigusseaduses
 • teab, millised muudatused jõustuvad 2022. aastal tarbijakaitseseaduses

Sihtrühm

Raamatupidajad, pearaamatupidajad, finantsjuhid, audiitorid, assistendid, juhid ja juhatuse liikmed


Teemad

Eva Mägi käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • võlaõigusseaduse muudatused 2022. aastal
 • tarbijakaitseseaduse muudatused 2022. aastal
  - digitaalse sisu direktiiv
  - tarbijalemüügi direktiiv
  - tarbijaõiguste moderniseerimise direktiiv
  - uued terminid
  - kriteeriumid millele digitaalne sisu või teenus peab vastama
  - müügilepingu sätted ning garantii regulatsioon
  - keelatud kauplemisvõtete ja tarbijale esitatava kohustuslikku teabe loetelu
  - kauba hinna alandamisest teavitamise reegleid
  - uued väärteokoosseisud
  - suurenevad trahvid TKS-s väärteona sätestatud tegude toimepanemise eest

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Eva Mägi

 Eva Mägi, Cuesta Advokaadibüroo partner/vandeadvokaat 


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

69 € + km (82,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

 Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!    

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.