Sisukord

Veebiseminar - Tööalase koolituse regulatsioon ja maksustamine

Jaga

Eeltutvustus

Sügisel jätkub töötajate koolitamine uue hooga ja paljud töötajad jätkavad ka isiklikke, töösuhte väliseid õpinguid. Veebiseminaril käsitletakse tööalaste koolituste ning õppepuhkuste regulatsiooni, arutatakse vormistamise, tasustamise ning maksustamise erisusi.


Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad ja teised personaliküsimuste eest vastutavad isikud.


Teemad

Veebiseminaril käsitleme teemasid:

 • tööalane koolitus:
  - tööandja kohustus töötajat koolitada
  - töötaja kohustus koolitustel osaleda
  - tööalasel koolitusel osalemise aja eest tasustamine
  - kui tööalane koolitus jääb töötaja vabasse aega
  - kuidas on käsitletud sõiduaeg koolitusele
  - tööandja kohustus töötajat koolitada enne töölepingu ülesütlemist töötaja töövõime vähenemise tõttu
 • koolituskulude hüvitamise siduv kokkulepe (siduvusaja lubatud pikkus vs koolituskulude suurus; kokkuleppe vorminõuded; koolituskulude tagasimaksmine)
 • õppepuhkus:
  - tööalane koolitus vs õppepuhkus
  - milliste koolitusvormide puhul võetakse õppepuhkust ja kui palju tasulisi ning tasustamata päevi saab võtta
  - õppepuhkuse õiguse tõendamine, puhkuse vormistamine, tasustamine keskmise töötasu alusel ja tasu väljamaksmine
  - õppepuhkuse katkestamine ja aegumine
  - õppepuhkuse andmine akadeemilise puhkuse ajal
  - tasemeõppeasutuse lõpetamiseks antav õppepuhkus
  - tasustamata puhkus õppima asumiseks (sisseastumiskatsete tegemiseks)
 • erinevate koolituste/õppemaksude kulude hüvitamise maksustamise erisused (töötaja,  juhtorgani liige, võlaõigusliku lepinguga tööd tegev isik; INF deklaratsioon)
 • lühiülevaade Töötukassa poolt kompenseeritavatest koolituskuludest tööandjale

Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 11. septembril 2019 kell 10.00–11.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. 
Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

Pildid / - Elena Lass

Elena Lass, Advokaadibüroo Kaarma & Kaldvee

 

Elena Lass on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala, kus spetsialiseerus finantsarvestuse valdkonnale. 2016. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistratuuri. Viis aastat töötas Elena audiitorbüroos BDO Eesti AS, kus omandas kogemusi nii finantsarvestuse, finants- ja siseauditi kui maksunduse valdkonnas. BDO-s oli Elena tihedalt seotud suurte palgaklientide tööga, arvestades töötasusid näiteks ettevõtetele nagu Skype jne. Peale BDO-st lahkumist asus Elena juristina tööle audiitorbüroo Deloitte juurde asutatud advokaadibüroosse Deloitte Legal. Aastal 2015 asus Elena juristina tööle advokaadibüroosse Kaarma & Kaldvee, kus ta tegeleb muuhulgas klientide tööõiguse alaste küsimustega. Elena on pidanud aastast 2012 tööõiguse ja palgaarvestuse loenguid ja seminare Tallinna Tehnikaülikooli finantsarvestuse instituudi juures ning aastast 2013 ka Täiskasvanute Koolituskeskuses. Samuti on Elena esinenud näiteks Tallinna Konverentside, Raamatupidajate Kogu jt poolt korraldatud konverentsidel ja koolitustel. Ka on Elena avaldanud mitmeid erialaseid artikleid erinevates väljaannetes, näiteks ajakirjades MaskuMaksja, Personalipraktik jne.


Maksumus

Registreerides kuni 9. septembrini 2019 kehtib soodushind 59 € + km (70,80 €), hiljem tavahind 79 € + km (94,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelkuulamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). 

Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis  on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+ 372 670 6606
helen.tammesalu@addenda.ee
 

Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.