Sisukord

Uus projekteerimisnorm ja katendid. 5,4 TP (6 ak.h)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Novembris 2023 kehtestati maanteede projekteerimisnorm, mis toob kaasa muutused uutes hangetes. Riigiteede juhendmaterjali uuendamine võtab aega, norm kui selline lubab ka alternatiivsed meetodid ning ette on valmistatud võimalik üleminek Soome katendite projekteerimise põhimõtetele. Koolitusel antakse ülevaade protsessist, tutvustatakse sobilikke töövahendeid. Muuhulgas läbi TalTechi lõputööde on analüüsitud ja koostatud erinevaid juhiseid, mille üks rakendustest on tõenäoliselt uuendatav katendikataloog.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on uuendada osalejate teadmisi teehoiutöödega seotud normatiivbaasist ja arengutest.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab teadmisi uuendatud kutsesüsteemist ja teede projekteerimisel kehtivast normatiivbaasist
 • mõistab Soome katendiprojekteerimise süsteemi aluseid, riske sillutiskatendite kavandamisel ja kaevetööde järgsel katendite taastamisel

Sihtrühm

Koolituse sihtrühmaks on teede ja väljakute ehituse/rekonstrueerimisega seonduvate hangete korraldajad, projekteerijad ja omaniku järelevalvajad.


Teemad

Ain Kendra käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • kutse andmine – mis muutub uues kutse andmise korras
 • kehtiv maanteede projekteerimisnorm (KLIM m71) ja muutused (võrreldes MKM m106)
 • elastsete katendite projekteerimine
  • riigiteedel – mis on muutunud ja mis peaks veel tulema
  • Soome katendite projekteerimise süsteem ja katendiarvutus KRP
 • linnatänavate lahendid – seadus ei piira, standard lubab nii kataloogi kui arvutuse
 • Tallinna katendikataloog ja kavandatavad uuendused
 • sillutiskatendite kavandamine
 • kvaliteedikontroll – kandevõime ja/või tihendus
  • kaevetööd ja praktilised probleemid

PS! Teemat puudutavad huvipakkuvad küsimused võib soovi korral saata juba koolituse eel meiliaadressile diana.nommik@addenda.ee  Sellisel juhul saab koolitaja küsimustega arvestada koolituse ettevalmistamisel ning koolitusel neid teemasid põhjalikumalt käsitleda. Küsimused palume saata hiljemalt koolitusele eelneval päeval, ehk hiljemalt 19. veebruari lõunaks. Kindlasti jääb võimalus esitada oma küsimused reaalaja koolitusel otse.

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 5,4 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 20. veebruaril 2024 kell 10.00–15.30
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 paus
11.45–13.15 koolitus
13.15–14.00 paus
14.00–15.30 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Ain Kendra 2021

Ain Kendra, Volitatud teedeinsener (tase 8), konsultatsioonifirma T-Konsult OÜ konsultant

Ain Kendra on Volitatud teedeinsener - projekteerimine ja liiklusohutuse auditeerimine. Aastast 2012 on Ain Kendra TTÜ (TalTech) teetehnika lektor ning aastast 2015 oma ettevõtte T-Konsult OÜ konsultant, kes oma igapäevatöös tegeleb projekteerimise, liiklusohutuse auditeerimise, konsultatsioonide ja uurimistöödega. Kuigi Ain Kendra on spetsialiseerunud kitsamalt katendite projekteerimise ja liiklusohutuse teemadele nii praktiliselt poolelt (katendite projekteerimine, konsultatsioonid ja ekspertiisid ning liiklusohutuse auditeerimine) kui laiemalt (juhendmaterjalide koostamine, koolitamine ja valdkonna uurimistööd), on ta viimaste aastate jooksul põhjalikumalt tegelenud ka kandevõimega seotud probleemidega. Lisaks osalenud mitmete normdokumentide ja juhendite koostamises. 

Aastatel 2007-2015 töötas Ain Kendra Taani konsultatsiooni- ja insenerifirma Ramboll Group Eesti tütarettevõttes Ramboll Eesti AS vanemkonsultandina, kus tegeles uuringute, teede ja lennuväljade katendite projekteerimise (Kose-Mäo, Rõmeda-Haljala, Tartu Idaring; Ülenurme ja Ülemiste lennuväljad) ning liiklusohutuse audititega.


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused (võrgurakenduste kasutus), küsimused-vastused, test.


Maksumus

209 € + km (254,98 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (35,38 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.