Sisukord

24/7 koolitus - Uus projekteerimisnorm ja katendid. 5,4 TP (6 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 5,4 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Novembris 2023 kehtestati maanteede projekteerimisnorm, mis toob kaasa muutused uutes hangetes. Riigiteede juhendmaterjali uuendamine võtab aega, norm kui selline lubab ka alternatiivsed meetodid ning ette on valmistatud võimalik üleminek Soome katendite projekteerimise põhimõtetele. Koolitusel antakse ülevaade protsessist, tutvustatakse sobilikke töövahendeid. Muuhulgas läbi TalTechi lõputööde on analüüsitud ja koostatud erinevaid juhiseid, mille üks rakendustest on tõenäoliselt uuendatav katendikataloog.

Koolituse eesmärk on uuendada osalejate teadmisi teehoiutöödega seotud normatiivbaasist ja arengutest.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab teadmisi uuendatud kutsesüsteemist ja teede projekteerimisel kehtivast normatiivbaasist
 • mõistab Soome katendiprojekteerimise süsteemi aluseid, riske sillutiskatendite kavandamisel ja kaevetööde järgsel katendite taastamisel

Sihtrühm

Koolituse sihtrühmaks on teede ja väljakute ehituse/rekonstrueerimisega seonduvate hangete korraldajad, projekteerijad ja omaniku järelevalvajad


Teemad

Ain Kendra käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • kutse andmine – mis muutub uues kutse andmise korras
 • kehtiv maanteede projekteerimisnorm (KLIM m71) ja muutused (võrreldes MKM m106)
 • elastsete katendite projekteerimine
  • riigiteedel – mis on muutunud ja mis peaks veel tulema
  • Soome katendite projekteerimise süsteem ja katendiarvutus KRP
 • linnatänavate lahendid – seadus ei piira, standard lubab nii kataloogi kui arvutuse
 • Tallinna katendikataloog ja kavandatavad uuendused
 • sillutiskatendite kavandamine
 • kvaliteedikontroll – kandevõime ja/või tihendus
  • kaevetööd ja praktilised probleemid

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(6 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Ain Kendra 2021

Ain Kendra, Volitatud teedeinsener (tase 8), konsultatsioonifirma T-Konsult OÜ konsultant

Ain Kendra on Volitatud teedeinsener - projekteerimine ja liiklusohutuse auditeerimine. Aastast 2012 on Ain Kendra TTÜ (TalTech) teetehnika lektor ning aastast 2015 oma ettevõtte T-Konsult OÜ konsultant, kes oma igapäevatöös tegeleb projekteerimise, liiklusohutuse auditeerimise, konsultatsioonide ja uurimistöödega. Kuigi Ain Kendra on spetsialiseerunud kitsamalt katendite projekteerimise ja liiklusohutuse teemadele nii praktiliselt poolelt (katendite projekteerimine, konsultatsioonid ja ekspertiisid ning liiklusohutuse auditeerimine) kui laiemalt (juhendmaterjalide koostamine, koolitamine ja valdkonna uurimistööd), on ta viimaste aastate jooksul põhjalikumalt tegelenud ka kandevõimega seotud probleemidega. Lisaks osalenud mitmete normdokumentide ja juhendite koostamises. 

Aastatel 2007-2015 töötas Ain Kendra Taani konsultatsiooni- ja insenerifirma Ramboll Group Eesti tütarettevõttes Ramboll Eesti AS vanemkonsultandina, kus tegeles uuringute, teede ja lennuväljade katendite projekteerimise (Kose-Mäo, Rõmeda-Haljala, Tartu Idaring; Ülenurme ja Ülemiste lennuväljad) ning liiklusohutuse audititega.


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused (võrgurakenduste kasutus), küsimused-vastused, test.


Maksumus

209 € + km (254,98 €)

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.