Sisukord

Soojusisolatsiooni-liitsüsteemide (SILS) kavandamine ja projekteerimine ning nõuetekohase ehituskvaliteedi tagamine. 3,8 TP (6 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Soojusisolatsiooni-liitsüsteemid (SILS) erinevate soojustuste ja erinevate pinnakatetega on väga laialdaselt kasutusel nii uusehitusel kui ka renoveeritavatel objektidel. Paraku on konkreetse SILSi iseloomustus tööprojektides tihtilugu pinnapealne ning nii mõnedki tüüpsõlmed jäävad töö käigus paigaldaja lahendada, keerukamatest sõlmedest rääkimata. Kasutatavatest materjalidest on tihtilugu paika pandud ainult värvitoon ja struktuur. Kuna SILS on viimane välimine kiht, mis ühest küljest peab tagama hoonele nägusa väljanägemise, kuid teisalt tagama ka konstruktsiooni kaitsva kihi, siis on korrektne SILSi kavandamine ja ehitamine kogu hoone tervise suhtes üliolulised.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on tutvustada erinevaid olemasolevaid soojusisolatsiooni-liitsüsteemide (SILS) tüüpe, sh rääkida erinevatest isolatsioonimaterjalidest ning võimalikest viimistlusmaterjalide tüüpidest (krohv, tellisimitatsioon jmt). Käia üle kõik olulisimad sõlmlahendused ja kvaliteedinõuded SILSi ehitamiseks, lähtudes suuresti ET-2 0404-1010 SILSi juhendmaterjalist ning arvestades siinkohal ka tootjate lõikes ilmnevaid erisusi. Üks mitte vähemtähtis teema on korrektne kinnitustüüblite valik, et vähendada tuulekoormusest tulenevaid riske fassaadil. Õige kinnitustüübli valik (mark ja pikkus) ning tüüblite koguse määramine objektipõhiselt on aastate jooksul palju segadust tekitanud. Koolitusel tutvustataksegi seetõttu kolme kasutusel olevat meetodit, millal üht või teist varianti üldse kasutada saab ja kuidas õige tulemuseni jõuda. Samuti tutvustatakse koolitusel ehitustööde kvaliteedi hindamiseks olemasolevaid pidepunkte, mida saab oma töös kasutada ehitusjärelevalve. Juttu tuleb ka valminud tööde kvaliteedi ja väljanägemise hindamisest ning sellest, millistes tingimustes üldse fassaadi vaadata tuleb.  

Õpiväljunditena koolituse läbinu: 

 • teab erinevaid soojusisolatsiooni-liitsüsteemide (SILS) tüüpe ja viimaseid trende ehituses
 • tunneb erinevaid isolatsioonimaterjale ning võimalikke viimistlusmaterjalide tüüpe (krohv, tellisimitatsioon jmt).
 • teab, kuidas kasutada tumedaid toone SILS lahendustes
 • oskab valida õiget kinnitustüüblit ja määrata tüüblite kogust SILSis
 • omab ülevaadet SILSi tüüpsõlmedest
 • teab, kuidas kvaliteetselt ehitada SILSi – millised on nõudeid ja hindamise kriteeriumid
 • oskab näha arhitektuurselt keerukate lahenduste juures õigeid lahendusi, nt tumedate toonide kasutamisel pöörata tähelepanu soojustusmaterjali valikule, eriarmeeringute või spetsiaalsete viimistlusmaterjalide valikule
 • oskab juba projektis ära määrata, milliste kvaliteedinõuete kohaselt peab fassaad valmima
 • arhitekt oskab paremini välja tuua, millist krohvi, struktuuri ning värvi ta oma projektides kasutada tahab
 • projekteerija oskab projekti seletuskirjas kirjeldada täpselt kiht-kihi haaval, milliseid tooteid ning milliste nõuete järgi SILS valmima peab
 • ehitusjärelevalve teab täpselt, milliseid tööetappe tuleb objektil kontrollida ning millistele nõuetele vastavust silmas pidada

Sihtrühm

Arhitektid, projekteerijad, ehitusjärelevalved, KredEx konsultandid, üli- ja kõrgkoolide õppejõud.


Teemad

Marti Dengo käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • erinevad soojusisolatsiooni-liitsüsteemid (SILS) ja viimased trendid ehituses
 • tumedate toonide kasutamine SILS lahendustes
 • tüüblite valik ja tüüblite koguse määramine SILSis
 • SILSi tüüpsõlmed
 • kvaliteetse SILSi ehitamine, nõuded ja hindamise kriteeriumid
 • fotomaterjalid elust enesest ehk põhjus-seos-tagajärg reaalsetelt objektidelt

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 3,8 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 11. oktoobril 2022 kell 10.00–15.15
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 paus
11.45–13.15 koolitus
13.15–13.45 paus
13.45–15.15 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Marti Dengo 2022 - Addenda

Marti Dengo, Saint-Gobain Eesti fassaaditoodete tootejuht

Marti Dengo on 2009. aastast töötanud Saint-Gobain Eesti AS-s Weberi kaubamärgi all müüdavate faassaditoodetega, sealhulgas alates 2012. aastast tootejuhina. Kuna juba kõrgkooli ajast on Martit paelunud tootearendus, siis on ta tänasel hetkel osa ka Saint-Gobaini Skandinaavia ja Baltikumi tootearenduse töögrupist. Marti Dengo on osalenud ka MTÜ Eesti Ehitusviimistlejate Liidu töögrupis, kes andis välja täna viimase kasutusel oleva ET-2 0404-1010 soojusisolatsiooni-liitsüsteemide juhendi.   

 


Maksumus

209 € + km (250,80 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v 

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija maksejõuetusriski haldamine – ettemaks ja maksetähtajad

Ebastabiilne majanduslik olukord toob kaasa suurenenud riskid ka ehitussektoriks. Praegusest majandusseisust ei jää puutumata keegi. Paaris järgmises blogipostituses uurime tööriistu, mida saaks kasutada tellija maksejõuetusriski haldamiseks. Siinjuures tuleb meeles pidada, et tellijateks ei ole töövõtulepingu kontekstis mitte üksnes ehituse peatöövõtjad, vaid ka ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.