Sisukord

Riiklik järelevalve ehitusvaldkonnas

Jaga

Eeltutvustus

Eestis kehtib palju seadusi, mille eesmärk on kaitsta avalikke huve või isikute õigusi. Näiteks omandiõigust, tervist, keskkonda jms. Korrakaitseseadus annab avalikule võimule õiguse ja kohustuse neid hüvesid kaitsta ning määrab reeglid, kuidas seda teha. Üks viis sundida isikuid lõpetama õigusrikkumisi on teha seda riikliku järelevalve käigus. Näiteks ehitusvaldkonnas on riiklik järelevalve vajalik selleks, et tagada ehitamise ja ehitise vastavus kehtestatud nõuetele ja seeläbi ohutum elukeskkond. 

Ootame Teid osalema koolitusel, kus käsitletakse muu hulgas, millal järelevalvemenetlus algatada, kuidas õigesti ja tulemuslikult seda läbi viia ning milliseid vigu tehakse ettekirjutuste koostamisel!

NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolitus annab 2,9 TP (täiendõppe punkti).


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda põhjalik ülevaade avaliku huvide kaitsest ja isikute õigustest läbi järelvalve tegevuste. 

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab järelvalve olemust
 • teab, millal järelevalvemenetlust algatada
 • oskab järelevalvemenetlust õigesti ja tulemuslikult läbi viia
 • oskab vältida vigu ettekirjutiste koostamisel
 • oskab rakendada haldussunnivahendeid ja vaidlustada ettekirjutisi

Sihtrühm

Kohalikud omavalitsused ja teised riikliku järelevalve läbiviijad, ehitusettevõtjad ning kinnisvara omanikud. 


Teemad

Martina Proosa käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • järelevalve eesmärk
 • järelevalve läbiviimise pädevus ja ulatus
 • järelevalve algatamine
 • järelevalve läbiviimine (menetluse põhimõtted, korrakaitseseadus ja haldusmenetluse  seadus, menetlusosalised, menetlustoimingud jms)
 • järelevalve meetmed ja nende rakendamine
 • tulemuse fikseerimine (rikkumise tuvastamine)
 • ettekirjutuse tegemine (otsuse tegemine ja põhjendamine
 • haldussunnivahendid ja nende rakendamine
 • ettekirjutuste vaidlustamine

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 27. veebruaril 2020 kell 10.00–13.15.
(4 akadeemilist tundi)

Koolituspäeva ajakava:
09.30–10.00 hommikukohv
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 kohvipaus
11.45–13.15 koolitus


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn). 
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid. 

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt. Parkimine kuni 2 tundi on ärikeskuse külastajatele tasuta. Seda eeldusel, et külastaja ise on registreerinud sõidukinumbri Tammsaare Ärikeskuse fuajees. Oluline on silmas pidada, et sama sõidukit saab registreerida üks kord päevas. Tasuta parkimisaja möödumisel või pikemaajalisel parkimisel tuleb iga alustatud 30 minuti eest maksta 1 € ning päevatasu maksimummääraks on 10 €. Tasuta parkimisaeg ei kehti PPA sissepääsust üle tee sõidutee ääres asuval kuuel eraldi tähistatud parkimisalal, kuhu parkides tuleb tasu koheselt maksta. 

Parkimise eest tasumiseks on kaks võimalust:

 • kasutades M-parkimise teenust
 • kasutades parkimisalal asuvat makseautomaati, mis aktsepteerib nii sularaha kui kaardimakseid

Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu). Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 12 ja 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

 

Pildid / - Martina Proosa

MARTINA PROOSA, AS MERKO EHITUS EESTI JURIST

Martina Proosa on tunnustatud jurist üle kahekümne aasta. Ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnaga lähemalt kursis enam kui kümme aastat. Ta on töötanud juristina advokaadibüroos, Eesti suurimas ehitusfirmas ning õiguskantsleri nõunikuna. Martina on osalenud planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku ning õigusaktide väljatöötamises ja tegelenud planeeringute järelevalvega. Martina on kirjutanud artikleid ning kaks ehitusseadustikku ning planeerimisseadust tutvustavat raamatut Kinnisvarakooli sarjas. Lisaks on läbi viinud hulgaliselt ehitus- ja planeerimise valdkonna ning haldusmenetluse koolitusi.


Meetodid

Loeng koos praktiliste näidetega.


Maksumus

169 € + km (202,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit ja kohvipause.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
+ 372 670 6606
helen.tammesalu@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.