Sisukord

24/7 koolitus - Projekteerimislahendused ja ehitustööd akustilisest seisukohast. 3,2 TP (4 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linux, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 3,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.

 

Eesmärk

Koolitus annab osalejatele põhjaliku ülevaate akustilise projekteerimise ja ehitamise põhimõtetest ning tutvustab olulisi teemasid ja lahendusi akustika tagamiseks ehitusprojektides.
Koolitus keskendub akustika olulisusele, heliisolatsiooni põhimõtetele ja nende rakendamisele erinevates konstruktsioonides. Samuti antakse koolitusel praktilisi juhiseid heliisolatsiooniprobleemide tuvastamiseks ja lahendamiseks ning ruumiakustika parandamiseks erinevat tüüpi hoonetes.
Koolitusteemade käsitlemisel jagab koolitaja oma 20-aastast praktilist kogemust ja parimaid praktikaid hoone akustika projekteerimisel ja järelevalvel, ning tugineb teemakohasele kohtupraktikale.  

Koolituse eesmärk on anda osalejatele vajalikud teadmised, mis võimaldavad neil projekteerida ja ehitada hooneid, mis vastavad akustilistele nõuetele ja tagavad hea akustilise mugavuse.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • mõistab peamisi vigu, mis võivad tekkida akustilisest seisukohast projekteerimisel ja ehitamisel ning oskab neid vältida
 • teab heliisolatsiooni lahendusi erinevatele konstruktsioonidele, sealhulgas vahelagedele, seinakonstruktsioonidele ja välispiiretele
 • mõistab heliisolatsiooni mõjutavaid tegureid ja oskab neid projekteerimisel ja ehitamisel arvestada
 • tunneb akustilisi materjale ja oskab neid kasutada ruumiakustika parandamiseks erineva kasutusotstarbega ruumides
 • teab, kuidas täita akustilisi nõudeid projekteerimisel ja ehitamisel
 

Sihtrühm

Tellijad, projekteerijad, ehitajad, järelevalve teostajad


Teemad

Marko Ründva käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • akustilise projekteerimise olulisus
  - peamised vead akustilisest seisukohast projekteerimisel ja ehitamisel
  - seadusandlikud nõuded akustikale
 • heliisolatsioon projekteerimisel
  - heliisolatsiooni teoreetilised arvutused
  - heliisolatsiooni põhiprintsiibid
 • heliisolatsioon erinevates konstruktsioonides
  - vahelagede heliisolatsioon
  - seinakonstruktsioonide heliisolatsioon
  - välispiirete heliisolatsioon
  - massiivsete ja kergkonstruktsioonide heliisolatsioon
  - sise- ja välisavatäidete heliisolatsioon
 • heliisolatsiooni mõjutavad tegurid
  - materjali valik ja ehitustööde kvaliteet
  - liitumissõlmede lahendused
  - läbiviikude mõju ja lahendused
 • ruumiakustika alused
  - ruumiakustika olulisus
  - akustiliste materjalide valik ja kasutamine ruumiakustika parandamiseks
 • tüüpsed lahendused erineva kasutusotstarbega ruumides
  - bürooruumid
  - eluruumid
 • ehitusprotsess ja kvaliteedikontroll
  - ehitusmaterjalide valik ja kvaliteet
  - ehitustööde etapid
 • probleemide põhjuste väljaselgitamine
  - kuidas tuvastada heliisolatsiooni probleeme
  - praktilised juhised probleemide diagnoosimiseks
 • leevendusmeetmed
  - praktilised nõuanded ja meetodid heliisolatsiooniprobleemide lahendamiseks
  - remondi- ja täienduslahendused

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(4 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Marko Ründva 2023 - Addenda

 

MARKO RÜNDVA, PIKAAEGNE AKUSTIKAKONSULTANT NING TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI INSENERITEADUSKONNA Ehituse ja arhitektuuri instituudi Liginullenergiahoonete uurimisrühma lektor

Marko Ründva on akustikaalast konsultatsiooniteenust osutava ettevõtte Kajaja Acoustics OÜ partner, juhatuse liige ja akustikakonsultant ning Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna Ehituse ja arhitektuuri instituudi Liginullenergiahoonete uurimisrühma lektor (õppeaine “Heliisolatsioon ja ruumiakustika”)
Marko Ründva on peamiselt ehitusakustikale ja keskkonnamürale spetsialiseerunud konsultant, kes on tegelenud oma igapäevases töös nii uute hoonete projekteerimisega, eksperthinnangutega kui akustiliste kontrollmõõtmistega.

Marko Ründva on omandanud ehitusalase kõrghariduse Tallinna Tehnikaülikoolis ning töötanud akustikakonsultandina alates 2003. aastast (Akukon Oy Eesti filiaal 11/2003-04/2018, Kajaja Acoustics OÜ 01/2019-). Ta on olnud seotud akustikakonsultandina suuremate kultuuri- ja meelelahutushoonete, õppehoonete, äri- ja majutushoonete, korterelamute, infrastruktuuriobjektide projekteerimise ja ehitamisega viimase 16. aasta jooksul Eestis, sh akustiliste kontrollmõõtmiste teostajana erinevatel objektidel.

Alates 2016. aastast on Marko Ründva õpetanud tulevastele ehitusinseneridele ehitus- ja ruumiakustika põhialuseid Tallinna Tehnikaülikoolis ning viimastel aastatel on ta juhendanud sama ülikooli inseneriteaduskonnas kergkonstruktsioonis hoonete akustilisi lahendusi käsitlevaid magistritöid, mis on saanud positiivse hinnangu ka Eesti Puitmajaliidu (EPML) ja Eesti puitmajaklastri poolt korraldatud puidust tehasemaja valdkonna lõputöö konkurssidel.


Meetodid

Loeng, praktilised näited, arutelu, küsimused-vastused. Test.


Maksumus

189 € + km (230,58 )

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.