Sisukord

Veebiseminar - Kõige olulisem viiviste ja leppetrahvide nõudmisest

Jaga

Eeltutvustus

COVID-19 viiruse levik on lisaks kõigele muule paratamatult avaldanud mõju ka üldisele ettevõtete maksedistsipliinile. Arvete tasumise tähtajad on pikenenud ning võlgnevuste sissenõudmine on muutunud paljudele ettevõtetele võrreldes varasemaga oluliselt keerulisemaks. Järjest rohkem pöördutakse võlgade sissenõudmisega seoses abi saamiseks ka õigusnõustajate poole. Eelkõige tuntakse huvi, millistel juhtudel ja millistes summades on võimalik nõuda lisaks põhivõlale (nt lisaks osutatud teenuse tasule või müüdud eseme müügihinnale) võlglaselt ka viivist ja leppetrahvi. Veebiseminarilt saabki ülevaate viivise ja leppetrahvi nõudmise kõige olulisematest asjaoludest. Sealhulgas teeme selgeks, millal ja millistel tingimustel saab viivist ja leppetrahvi nõuda ning milliste asjaoludega peaks nende nõudmisel arvestama. Muu hulgas saab seminarilt teada, millises määras saab viivist nõuda ja kuidas nõutav summa arvestada. Samuti, mis aja jooksul ja millisel viisil tuleks leppetrahvi nõue esitada ning millistel tingimustel on võlgnikul õigus nõuda viivise ja leppetrahvi vähendamist.


Eesmärk

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

 • teab, mis on viivise ja leppetrahvi nõudmise kõige olulisemad asjaolud
 • teab, millal ja millistel tingimustel saab viivist ja leppetrahvi nõuda
 • teab, milliste asjaoludega peaks nende nõudmisel arvestama
 • teab, millises määras saab viivist nõuda ja kuidas nõutav summa arvestada
 • teab, mis aja jooksul ja millisel viisil tuleks leppetrahvi nõue esitada
 • teab, millistel tingimustel on võlgnikul õigus nõuda viivise ja leppetrahvi vähendamist

Sihtrühm

Kõik ettevõtete töötajad ja esindajad, kes tegelevad arvete esitamise, võlgade haldamise või võlgade sissenõudmisega. Samuti, kes tegelevad nende protsesside juhtimisega või on vastutavad klientide maksedistsipliini või võlgade sissenõudmise tulemuslikkuse eest. Sealhulgas ettevõtete omanikud ja juhid, projektijuhid, juristid, raamatupidajad, kliendihaldurid, kontrollerid jt.


Teemad

Annika Vait käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • Millal saab viivist nõuda?
 • Viiviste liigid: lepingujärgne ja seadusjärgne viivis
 • Viiviste määrad: lepingujärgse ja seadusjärgse viivise määr
 • Viiviste arvutamise kalkulaatorid
 • Millal saab nõuda leppetrahvi?
 • Mis aja jooksul tuleb leppetrahvi nõue esitada?
 • Millistel asjaoludel saab nõuda viivise ja leppetrahvi vähendamist?

Veebiseminari täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 21. jaanuaril 2021 kell 09.00–10.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust.
Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

 

Pildid / - Annika Vait

Annika Vait, advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner

Annika on advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner. Ta tegeleb igapäevaselt nn juriidilise ärinõustamisega, mis praeguses majanduskliimas tähendab lisaks lepingute ja äriõiguse alasele nõustamisele muu hulgas ka võlgnevuste ennetamise ja sissenõudmise protsessides juriidilise nõustajana osalemist. Annikal on varasema pangas töötamise tõttu ka võlgade haldamise ja sissenõudmise praktiline kogemus.
Rahvusvaheline advokaadibüroode hindamise väljaanne Legal500 on tunnustanud Annikat korduvalt kui ühte Eesti juhtivatest ekspertidest tehingute ja ärinõustamise valdkonnas. Annika on ka Äripäeva poolt kirjastatava Ettevõtja Käsiraamatu üks kaasautoritest. Alates 2013. aastast ka Eesti Advokatuuri Äriõiguse komisjoni liige.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 18. jaanuarini 2021 kehtib soodushind 59 € + km (70,80 €), hiljem tavahind 79 € + km (94,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelkuulamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). 

Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
helen.tammesalu@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Haiguspäevade hüvitamise kord perioodil 1.01.2021 - 30.04.2021

Piiramaks COVID-19 viiruse levikut, kehtib alates käesoleva aasta algusest võrreldes senisega teistsugune haiguspäevade hüvitamise regulatsioon. Tegemist on ajutise muudatusega, mis kehtib ainult konkreetsel perioodil: alates 1.01.2021 kuni 30.04.2021. Perioodi 1.01.2021 – 30.04.2021 kehtib haiguspäevade hüvitamisel reegel, et töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.