Sisukord

Kaablite paigaldamisega seotud kaeve- ja teede taastamistööd. 4 TP (7 ak.h)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Koolitusel käsitletakse kaevetöid avalikul maa-alal ja tee kaitsevööndis ning kaevetööde järgseid taastamistöid maa siseste elektrikaablite ja sidekaablite paigaldamisel.

Koolitus annab 4 TP (inseneri täiendõppe punkti), mida saab arvestada teedeinseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel. 

Samuti sobib antud koolitus erialaseks täiendkoolituseks A, B  ja B1 klassi pädevustunnistuste kehtivuse pikendamisel ning annab 4,4 TP (inseneri täiendõppe punkti), mida saab arvestada elektriinseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade ja praktilised kogemused elektrikaablite ja sidekaablite projekteerimisel, kaevetöödel, tee taastamisel ja tööde dokumenteerimiseks avalikul maa-alal ja tee kaitsevööndis. Osalenu saab ülevaate kaablitööde eripärast avalikul maa-alal ja tee kaitsevööndis ning teede nõuetekohasest taastamisest või uue tee ehitamisest.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • oskab projekteerida kaablitrasse lähtuvalt avalikule maa-alale ja teele kehtivaid nõudeid arvestades.
 • teab mis on kaevtöö ja sellele kehtivad nõuded
 • teab millised nõuded kehtivad uue teede ehitamisel ja tee taastamisel kaevtööde korral.
 • teab millistest õigusaktidest juhinduda nii projekteerimisel, kui ka ehitamisel
 • teab millised on pädevuse piirid tööde teostamisel
 • oskab juhinduda õigusaktidest ja koostada nõuetele vastavad ehitusdokumendid
 • teab millele tuleb tähelepanu pöörata hangete korraldamisel ja järelevalve menetluses

Sihtrühm

Koolituse sihtrühmaks on:

 • maa siseste elektrikaablite ja sidekaablite paigaldusprojektide koostajad
 • maa siseste elektri- ja sidetööde projektide teedeehitusliku osa projekteerijad
 • maa siseste elektri- ja sidetööde tegijad
 • elektriinsenerid: projekteerijad, elektritööde juhid
 • elektritööde eest vastutavad isikud, ehitusobjekti juhid, projektijuhid, ehituskonsultandid
 • omanikujärelevalve tegijad
 • teede ehitustööde tegijad
 • kohaliku omavalitsuse hangete korraldajad, teede spetsialistid, arhitektid jms.

Teemad

Sulev Puumeister käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • avalikul maa-alal ja tee kaitsevööndis ehitamisel kehtivad ja kohustuslikud õigusaktid juhendid ja juhised
 • kaevetööde mõiste ja õiguslikud alused
 • projekteerimise ja dokumenteerimisel kasutatavad terminid
 • tee parameetrite tuvastamine eelandmete puudumisel ning nende rakendamine tee taastamise projekteerimisel
 • tee ja/või avaliku maa-ala taastamine ja tööd dokumenteerime
 • praktikas esinevad vead ja nende vältimine

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 4 TP (inseneri täiendõppe punkti), mida saab arvestada teedeinseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel. Samuti sobib antud koolitus erialaseks täiendkoolituseks A, B  ja B1 klassi pädevustunnistuste kehtivuse pikendamisel ning annab 4,4 TP (inseneri täiendõppe punkti), mida saab arvestada elektriinseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel.

Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 28. septembril 2023 kell 09.00–15.15
(7 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.00–10.30 koolitus
10.30–10.45 paus
10.45–12.30 koolitus
12.30–13.15 paus
13.15–15.15 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Sulev Puumeister 2020

Sulev Puumeister, SKP Ehitus- ja Õigusbüroo OÜ juhataja

Sulev Puumeister on SKP Ehitus- ja Õigusbüroo OÜ juhataja. Ta omab juriidilist ja ehitusalast haridust. Ehituspraktikat on tal alates 1978. aastast, õiguspraktikat alates aastast 1985. Täiskasvanute täienduskoolitusega on Sulev Puumeister tegelenud aastast 2002. Sulev Puumeister omab kutseid teedeinsener tase 6, ehitusjuht 6. Sulevi igapäevaseks tegevuseks on ehituse omanikujärelevalve tegemine, ehitusjuhtimine tellija esindajana, kohalike omavalitsuste ehitustehniline ja hangete alane nõustamine ning kodanike ehitusõiguse alane nõustamine.

 

 


Meetodid

Loeng, praktilised näited ja soovitused, küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerides kuni 19. septembrini 2023 kehtib soodushind 189 € + km (226,80 €), hiljem tavahind 219 € + km (262,80 €). 

Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.