Sisukord

24/7 Veebiseminar - Hooajatööd: millist lepingu liiki valida ja mida lepingu sõlmimisel tähele panna. Koolitaja: Elena Lass

Jaga


Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Täname huvi eest Addenda 24/7 veebiseminari vastu!

Veebiseminar on salvestatud 9. mail 2019.

Peale veebiseminarile registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-õppekeskkonda. E-õppekeskkonnas saate seminari vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-õppekeskonnas on seminarid personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil e-õppekeskkonda kasutada Google Chrome või Firefox internetibrauseriga (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

NB! Veebiseminari läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on veebiseminari läbimine täies mahus ning arve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebiseminari läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Suvisel perioodil on tööandjatel sagedamini vajalik sõlmida hooajaliste tööde jaoks lühiajalisi lepinguid. Seminaril püütakse tööandjal aidata orienteeruda esmalt küsimuses, milline lepinguliik oleks kõige sobivam valida. Seejärel käsitletakse küsimusi, kuidas lepingut ette valmistada ning vormistada ning muuhulgas seda, millised on kaasnevad riiklikud kohustused (registreerimine Maksu- ja Tolliameti töötamise registris). Samuti arutletakse, kas ja millised võimalused on tööandjal mugandada juba olemasolevaid töölepinguid hooajatööde tegemiseks ning millised on ületunnitöö tegemisega seoses esinevad sagedasemad probleemküsimused.

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

 • teab, millist lepinguliiki valida
 • teab nõudeid vormile ja sisule ning kuidas lepingut ette valmistada
 • teab, millised on sagedasemad probleemküsimused

 


Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad ja teised peronaliküsimuste eest vastutavad isikud.


Teemad

Elena Lass käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • töö tegemine töölepingu vs võlaõigusliku lepingu alusel
 • tähtajalise töölepingu sõlmimise erisused
 • läbirääkimised lepingu sõlmimiseks
 • nõuded lepingu vormile ja sisule; nõuete rikkumise võimalikud tagajärjed
 • töölepingu muutmine – nõusolekud ja vormistamine
 • alaealise töötajaga töölepingu sõlmimise erisused
 • ületunnitöö tegemise põhilised probleemküsimused
 • registreeringud Maksu- ja Tolliameti töötamise registris

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas Addenda e-õppekeskkonnas.
(1 astronoomiline tund)


Koolitajad

Pildid / - Elena Lass

Elena Lass, Advokaadibüroo Kaarma & Kaldvee jurist

Elena Lass on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala, kus spetsialiseerus finantsarvestuse valdkonnale. 2016. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistratuuri. Viis aastat töötas Elena audiitorbüroos BDO Eesti AS, kus omandas kogemusi nii finantsarvestuse, finants- ja siseauditi kui maksunduse valdkonnas. BDO-s oli Elena tihedalt seotud suurte palgaklientide tööga, arvestades töötasusid näiteks ettevõtetele nagu Skype jne. Peale BDO-st lahkumist asus Elena juristina tööle audiitorbüroo Deloitte juurde asutatud advokaadibüroosse Deloitte Legal. Aastal 2015 asus Elena juristina tööle advokaadibüroosse Kaarma & Kaldvee, kus ta tegeleb muuhulgas klientide tööõiguse alaste küsimustega. 


Maksumus

Seminari hind on 59 € + km (70,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!
Kõik Addenda 24/7 veebikoolitused leiate SIIT


Tasumine

24/7 veebiseminarile registreerimise järgselt väljastab Addenda OÜ arve 24 tunni jooksul, e-arve saajad saavad seadusega vastava arve e-arvete keskkonda.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee
 

Jaga

STARTERminsk

  Hello, entrepreneurial student! You do not have an idea? You do not have a team? But you would very much like to learn everything about starting a team and developing the idea? This is for you!   Come and join the STARTERminsk business idea development program!   The program designed by six Estonian universities will help you with all the basic entrepreneurship skills (business development, service design/product ...

Loe rohkem Kristina Paal

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.