Sisukord

24/7 veebiseminar - Hankija ja pakkuja partnerlus riigihangetes

Jaga



Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Täname huvi eest Addenda 24/7 veebiseminari vastu!

Veebiseminar on salvestatud 18. septembril 2020.

Peale veebiseminarile registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-õppekeskkondaE-õppekeskkonnas saate seminari vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-õppekeskonnas on seminarid personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil e-õppekeskkonda kasutada Google Chrome või Firefox internetibrauseriga (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

NB! Veebiseminari läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on veebiseminari läbimine täies mahus ning arve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebiseminari läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Sihtrühm

Hankijad ja pakkujad ning kõik, kes on antud teemadest huvitatud. 


Teemad

MARKO NEMBERGI JA KAIDO HEINDALU ETTEKANNE: HANKIJA JA PAKKUJA PARTNERLUS RIIGIHANGETES

Riigihangete õnnestumise peamised eeldused on tellija asjatundlikkus, piisav eeltöö, tasakaalus lepingud ja parimate praktikate kasutuselevõtt. Kas hankeseadusest tulenevad nõuded jätavad varju tellija tegeliku tahte? Või kuidas tunneb pakkuja ära enda jaoks hea ja sisulise hanke? Aruteluringis lahkame, millised on partnerlust soodustavad ja millised takistavad nüansid? Milline on teemasse puutuv rahvusvaheline vaade ja praktika? Standarditud vormid, proovitööd, hindamislävendid, kaskaadlepingud jpm uut ja põnevat, mis Eesti hankemaastikku rikastada võiks. 

ARUTELURING: HANKIJA JA PAKKUJA PARTNERLUS RIIGIHANGETES

Aruteluringi juhib Kaido Heinsalu

Pildid / - Kaido Heinsalu

Kaido Heinsalu on Tieto Estonia äriarendusjuht ning kirglik koostöö propageerija riigi- ja erasektori vahel. Aktiivne kokkupuude riigihangetega on tal igapäevaselt nii hangetel osalemisel, avaliku sektoriga koostöö edendamisel ning parimate praktikate väljatöötamisel. Kaido on riigihangetega kokku puutunud juba 15 aastat ning on ka avaliku-ja erasektori koostöökogu liige selle tegevuse algusest peale. Koostöökogu raames on Kaido tarkvaraarenduse tüüplepingute töörühma ning olelusringi töörühma erasketori poolne eestvedaja. Lisaks on Kaido Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) infopoliitika nõukoja aktiivne liige.  

Aruteluringis osalevad Priit Lätt, Marko Nemberg ja Maarja-Viorika Vasko 

Pildid / - Priit Lätt 113x113

Vandeadvokaat Priit Lätt, PWC Legal Eesti. Priit Lätt juhib PwC Legal Eesti intellektuaalomandi/IT, maksuvaidluste ja riigihangete valdkondi. Priit on töötanud õigusnõustajana alates 1997. aastast. Enne PwC Legaliga liitumist töötas ta üle 10 aasta Advokaadibüroos GLIMSTEDT, olles selle büroo asutajapartner. Priit on kõrgelt tunnustatud spetsialist riigihangete alal, esindades ja nõustades nendes küsimustes Eesti ja rahvusvahelisi ettevõtjaid ning avaliku sektori asutusi. Lisaks on Priidul märkimisväärsed kogemused klientide esindamisel pretsedendi loonud vaidlustes Riigikohtus, kaasa arvatud põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumis. Priit osales ainsa advokaadina avaliku- ja erasektori töögrupis, mis töötas esmakordselt Eestis välja tarkvaraarenduse riigihangete soovitusliku tüüplepingu. Priit on teinud ettekandeid paljudel seminaridel ja konverentsidel ning on Addenda koolituspubliku üks suurimaid lemmikuid. 

 

Pildid / - Marko Nemberg

Marko Nemberg on Trinidad Wisemani äriarenduse juht ja riigihangete konsultant, kellel on praktilised kogemused enam kui kolmesajast riigihankest nii Eestis kui välismaal. Lisaks Eestile on tal mh kogemused Afganistani, Sloveenia, Iirimaa ja Beneluxi maade riigihangete süsteemiga. Tegemist on ka hankija vaadet omava praktikuga, kes on ise osalenud hangete koostamisel ja läbiviimisel ning teab, kui keeruline eeskujulike riigihangete koostamine tegelikult on. Oma ettekandes keskendub ta Eesti ja välisriikide hangete erinevustele ja õppetundidele ning toob välja tingimused, mida on mõistlik kasutada ka kodumaistel hankijatel. 

 

Pildid / - Maarja -Viorika Vasko

Maarja-Viorika Vasko on Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse õiguse ja hangete juht ning on erinevates Eesti Vabariigi riigiasutustes töötades riigihangete valdkonnas aktiivselt tegev alates aastast 2002. Selle ajaperioodi jooksul on hankijana olnud kokkupuude enamike võimalike hankemenetluse liikidega ning tekkinud praktilisele kogemusele tuginev tunnetus, millised lähenemised töötavad ja millised pigem mitte. 

Hangete teostamisel on esikohal nõudlikkus hanke alusdokumentide kvaliteedi osas nii sisulises kui vormilises mõttes, sest eriti just hangete puhul kehtib üheselt põhimõte: „Mida küsid, seda saad.“ Pigem hange päev-paar hiljem välja kuulutada, kui avalikustada sisuliselt läbi töötamata või loogikavigadega hange. 

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas Addenda e-õppekeskkonnas.
(1 tund ja 10 minutit)


Maksumus

Seminari hind on 59 € + km (70,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!
Kõik Addenda 24/7 veebikoolitused leiate SIIT


Tasumine

24/7 veebiseminarile registreerimise järgselt väljastab Addenda OÜ arve 24 tunni jooksul, e-arve saajad saavad seadusega vastava arve e-arvete keskkonda.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.