Sisukord

Esmatasandi ja keskastmejuhtide koolitus: kuidas olla efektiivne juht?

Jaga

Eeltutvustus

Kas olete uustulnuk juhiametis või soovite oma praeguses juhtimisrollis olla enam efektiivsem? Igal juhul on teie ees seisvad väljakutsed erineva kuju ja suurusega. See võib olla ettekanne kehvast sooritusest või ülemuse viimasel hetkel tähtsa ülesande määramine või uus ärivõimalus, mis teile pihku torgatakse. Nendes olukordades oma täieliku potentsiaali saavutamiseks peate omandama uue äri- ja isiklike oskuste komplekti sellelt koolituselt. Koolitus on sümbioos juhtimist puudutavast teooriast ning praktilisetest näidetest ning harjutustest.
 
Kordamiseks võimaldame nii koolitusmaterjalidele kui kordamisküsimustele ligipääsu e-õppe koolituskeskkonda.

Eesmärk

Koolituse eesmärk on tutvustada erinevaid juhtimise metoodikaid, et anda osalejatele teadmised, oskused ning valmisolek tööks juhina.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:
  • teab, millised on organisatsiooni huvipoolte ootused juhirollide
  • teab, milline on inimkäitumine ja kuidas luua töötav meeskond
  • oskab ennast ja meeskonda arendada
  • rakendab erinevaid juhtimismeetodeid, et paindlikult meeskonda juhtida
  • teab delegeerimie, eesmärgistamise ja  tagasisidestamine põhimõtteid
  • juhib efektiivsemalt aega
  • oskab mõõta tegevustega kaasnevaid tulemusi

Sihtrühm

esmatasandi ja keskastme juhid


Teemad

Arved Liivrand käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

1. koolituspäev

09.30 Registreerumine ning hommikukohv
10.00 - 10.45 Sissejuhatus. Programmi kava, teemade ja õppemeetodite kirjeldus. Osalejate enesetutvustus. Ootuste selgitamine. 
10.45 - 11.30 Juhi rollid. Mida oodatakse juhilt uues rollis? Millised on oskused, et juhi rolli täita? Organisatsioonile käitumine, juhtimine ja grupiline mõtteviis. Inimkäitumise lahtimõtestamine. Kuidas tunda ära meeskonnaliikmete grupirollid? Töö ja sõprus? Kuidas uus juht “proovile pannakse“? 
 
11.30 - 11.45 Virgutuspaus
 
11.45 - 12.30 Eestvedamine. Juhtimise ja eestvedamise erinevus. Kuidas liider ära tunda? Eestvedamise tegevused EFQM-i mudeli põhjal. Eestvedamise enesehindamise harjutus. 
12.30 - 13.15 Delegeerimine ja ülesande püstitus. Õppefilmi “Kes on meie meeskonnas?“ analüüs ja arutelu. 
 
13.15 - 14.00 Lõuna
 
14.00 - 15.30 Efektiivne ajakasutus ehk enda juhtimine ajas. Kuidas 80/20 töötab ajakasutuses? Kuidas eesmärgistada? Millised on minu nädalaplaani olulisemad ülesanded? Olulise ja ebaolulise eristamine. Kui palju kulutada aega pakiliste ja mitte pakilistele tegevustele?  
 
2. koolituspäev 
09.30 Kogunemine ning hommikukohv
10.00 - 11.30 Millist juhtimisstiili kasutada oma meeskonnas? HBR uuring väga edukate ettevõtete  4 x 2 juhtimismudelist, Black-Mouton juhtimisvõrgustiku võimalused. Mida on juhtidel perefirmade juhtimisest õppida? Eriti efektiivse juhti 7 harjumust.
 
11.30 - 11.45 Virgutuspaus
 
11.45 - 13.15 Positiivse töökeskkonna loomine. Meeskonnaliikmete värbamine. Meeskonna motiveerimine. 3 küsimusega motivatsiooni hindamistehnika. Positiivse ja negatiivse tagasiside andmine. Oskus öelda “ei“. Töötajate arendamine.
 
13.15 - 14.00 Lõuna
 
14.00 - 15.30 Praktiline koosolekute läbiviimine. Meeskonna tegevuste ja tulemuste mõõtmine. Tööga seotud eesmärkide seadmine. Juhi “märkmiku“ pidamine. Projektijuhtimis metoodika kasutamine tulemuste saavutamisel. 
15.30 Tagasiside koolituspäeval käsitletud teemadele ja probleemidele. Küsimused – vastused.
 

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 21. ja 28. veebruarill 2020 kell 10.0015.30.
(kokku 12 akadeemilist tundi,  ühe koolituspäeva maht 6 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.0011.30 koolitus
11.3011.45 kohvipaus
11.4513.15 koolitus
13.1514.00 lõunapaus
14.0015.30 koolitus


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn). 
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid. 

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt. Parkimine kuni 2 tundi on ärikeskuse külastajatele tasuta. Seda eeldusel, et külastaja ise on registreerinud sõidukinumbri Tammsaare Ärikeskuse fuajees. Oluline on silmas pidada, et sama sõidukit saab registreerida üks kord päevas. Tasuta parkimisaja möödumisel või pikemaajalisel parkimisel tuleb iga alustatud 30 minuti eest maksta 1 € ning päevatasu maksimummääraks on 10 €. Tasuta parkimisaeg ei kehti PPA sissepääsust üle tee sõidutee ääres asuval kuuel eraldi tähistatud parkimisalal, kuhu parkides tuleb tasu koheselt maksta. 

Parkimise eest tasumiseks on kaks võimalust:

  • kasutades M-parkimise teenust
  • kasutades parkimisalal asuvat makseautomaati, mis aktsepteerib nii sularaha kui kaardimakseid

Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu). Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 12 ja 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Arved Liivrand 

Arved Liivrand, juht ja koolitaja

Arvedil on pikaajaline kogemus suurte ettevõtete juhtimisel ja meeskondade arendamisel. Alustanud oma juhi karjääri teenuse kvaliteedi alal viis ta esimese teenindusettevõttena Eestis ESS Grupi 1997 aastal ISO 9001 kvaliteedisertifikaadini. Aastal 2003 käivitas Arved tänase ISS-i eelkäia Minu Vara müügi- ja teenindusosakonna. Müügijuhtimisse sukeldudes läbis Arved FranklinCovey spetsiaalselt müügitiimidele mõeldud koolitusmetoodika Helping Clients Succeed ja sertifitseeritud konsultandina viis läbi müügikoolitusi Eesti ettevõtetele. Hiljem töötas Arved kuus aastat U.S. Invest juhtimiskonsultandina Eesti kapitalile kuuluvates ettevõtetes äri arendamisel Venemaal ja Ukrainas. Arved omab mehaanikainseneri magistriraadi TTÜ-st ja ärijuhtimise magistrikraadi EBS-st. Peale MBA lõpetamist täiendas Arved ennast San Jose State University internatuuris projekti juhtimise erialal. On olnud EBS-is projekti juhtimise lektor. Omab ISO 9001 juhtaudiitori sertifikaati.


Meetodid

Antud koolitus on sümbioos juhtimist puudutavast teooriast ning praktilisetest näidetest ning harjutustest. Tagasiside.


Maksumus

Registreerides kuni 18. veebruarini 2020 kehtib soodushind 299 € + km (358,80€), hiljem tavahind 379 € + km (454,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

 Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit, kohvipause ja lõunat.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal

Kristina Paal

tel: 670 6606; 5566 2741

kristina.paal@addenda.ee

 

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Garantii vastuväited

Kuna majandus- ja kutsetegevuses sõlmitud lepingute puhul ei tulene enam seadusest garantii andmise kohustust, on vaidlused garantii üle võrreldes varasemaga märkimisväärselt kasvanud. Palju eriarvamusi tekitab ka küsimus, kuidas edukalt garantii realiseerimist takistada. Kuna garantiileping on ülejäänud lepingust sõltumatu (isegi, kui garantiikokkulepe paikneb ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.