Sisukord

Ehitisele esitatavad tuleohutusnõuded

Jaga

Eesmärk

Koolituse eesmärk on vastutavatele/kontrollivatele isikutele tutvustada ehitise tuleohutusnõudeid ja nende järgimise protsessi. 

Koolitus on üles ehitatud vastavalt Siseministri poolt 30.03.2017. a. vastu võetud määrusele „Ehitisele esitatavad tuleohutusnõuded ja nõuded tuletõrje veevarustusele“ ning eraldi tuuakse koolituse käigus välja olulised muutused ehituslikus tuleohutuses.

NB! Lisandväärtus: Antud koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tunnistuse, millel on märgitud ka täiendõppe punktid. Antud koolitus annab 3,8 TP (inseneri täiendõppe punkti).


Sihtrühm

Koolitus on suunatud ehitajatele, ehitusobjekti tuleohutuslahenduste eest vastutavatele, ehituse peatöövõtjatele/projektijuhtidele, ehituse alltöövõtjatele/projektijuhtidele ning omanikujärelevalvet teostavatele isikutele.


Teemad

 • Sissejuhatus, olulised tuleohutusnõuded ja hoone tuleohutuse määramine
 • Analüütiline tõendamine
 • Hoone konstruktsiooni kandevõime
 • Tuletõkkesektsioon
 • Ehitise osade tuleohutusnõuded
  - Pööning
  - Katus
  - Rõdu
 • Tuletundlikkus
 • Küttesüsteemi tuleohutus
 • Ventilatsioonisüsteemi tuleohutus
 • Tuleohutuspaigaldised
  - Tulekahjusignalisatsioonisüsteem
  - Evakuatsioonivalgustus
      a. Väljapääsutee valgustus
      b. Paanikavastane valgustus
      c. Ohtliku tööpiirkonna valgustus
  - Märgtõusutoru
  - Tuletõrje voolikusüsteem
  - Automaatne tulekustutussüsteem
  - Suitsu ja soojuse eemaldamine hoonest
  - Piksekaitse
 • Evakuatsioon
 • Päästetööde ohutuse tagamine
 • Ehitiseväline tuletõrje veevarustus
 • Nõuded olemasolevatele ehitistele

Aeg ja maht

24. oktoober 2017, kell 10.00 - 15.30
(6 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Koolitus toimub AHHAA Teaduskeskuse seminarisaalis, Sadama 1, Tartu


Koolitajad

Pildid / - Mart Olesk

Mart Olesk on ehitusliku ja korraldusliku tuleohutusega tegeleva ettevõtte Estolux OÜ tegevjuht ja tuleohutuse spetsialist. Alates 2011. aastast on ta Eesti Turvaettevõtete Liidu kutseeksami komisjoni liige. Aastatel 2006-2013 töötas Mart Olesk Päästeametis, oli Põhja Päästekeskuse Insenertehnilise büroo juhtivinspektor.
Igapäevaselt tegeleb Mart ehitusprojektide tuleohutusosade ning detailplaneeringute koostamise ja parandamisega, ehitise mitte standardsete tuleohutuslahenduste väljatöötamise ja põhinõuetele vastavuse tõendamisega, ehitusettevõtete konsulteerimisega ehitamisel tuleohutuslahenduste osas, ehitiste tuleohutusnõuetele vastavuse kontrolli ja nõuetele vastavuse osas arvamuste koostamisega, ehitise konstruktsioonide hindamise ja nõuetele vastavuse arvutamisega, ehitise tuleohutuse osa nõuetele vastavuse hindamisega (kütteseadmed, konstruktsioonid, päästetööde tegemise võimalused, paigaldised jne), ehitiste kasutusloadokumentatsiooni koostamise ja hindamisega, tuletõkketööde projektijuhtimise ja ettevõtete enesekontrolli osas konsulteerimise ja enesekontrolli tuleohutusaruande koostamisega, samuti tuleohutuspaigaldiste ning tuletõrje veevõtukohtade kontrolliga.
Koolitanud on Mart Olesk aastast 2007. Ta viib läbi nii projekteerijatele ning ehitajatele suunatud tuleohutusalaseid koolitusi kui ka tuleohutuse eest vastutavate isikute koolitusi.


Meetodid

Loeng koos praktiliste näidete ja aruteludega.


Maksumus

Registreerides kuni 17. oktoobrini 2017 on soodushind 149 € + km, hilisematele registreerijatele tavahind 169 € + km. Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, õppematerjale, kohvipause ja lõunat.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolituse loobumisel palun teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Registreerimine ja lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu lõpetamine katseajal

Töölepingu seaduse (TLS) § 86 lõikest 1 tuleneb tööandjale õigus töölepingu lõpetamiseks katseajal. TLS § 6 lg 1 kohaselt on katseaja eesmärgiks hinnata, kas töötaja tervis, teadmised, oskused, võimed ja isikuomadused vastavad tasemele, mida nõutakse töö tegemisel. TLS § 86 lõike 4 kohaselt ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu