Sisukord

24/7 koolitus - Ehitamise dokumenteerimise nõuded ja efektiivse dokumenteerimise erisused. Näited praktikast. 5 TP (7 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_EHI_1


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 5 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded


Eesmärk

Ehitusseadustik kohustab dokumenteerima kõiki ehitusluba või ehitusprojekti nõudvaid ehitustöid.
Ehitamise dokumenteerimine haarab kõiki etappe alates ehitise projekteerimisest kuni ehitise füüsilise olemasolu lõpuni (lammutamiseni). See hõlmab ehitise projekteerimist, uuringuid, kõiki ehitustöid, omanikujärelevalvet, ehitise kasutamise ja hooldamise juhendeid, ehitise auditeid ja ehitises tehtud hilisemaid ümberehitusi.

Majandus- ja taristuministri 14.02.2020 määrusega nr 3 muutus seni kehtinud kord oluliselt. Võrreldes varasemaga jäid endisteks praktiliselt vaid dokumentide nimetused. Muutunud nõuete valguses tuleb nüüd selgelt eristada, mis eesmärgil on dokumendid koostatud ning ehitustööde tellijatel lepingutes täpselt sätestada, milliseid dokumente ja mis mahus ehitaja talle esitama peab. Praktikas on küll muudetud dokumentide sisu, kuid dokumenteerimise peamine eesmärk – ehitusprojektile vastava ja nõuetekohase ehitamise tõendamine kipub tagaplaanile jääma. Eelnevat eesmärki ei täida Ehitisregistrile dokumentatsiooni esitamine, sest selle sisu ei kontrollita.

Koolituse eesmärk on anda põhjalik ülevaade ehitamise dokumenteerimise kehtivatest nõuded, mida muudeti majandus- ja taristuministri 14.02.2020 määrusega nr 3 ja anda soovitused dokumenteerimise korraldamiseks. Kasutusloa taotluse aluseks on ainult osa vajalikest dokumentidest.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • omab ülevaadet põhimõttelistest muutustest ehitamise dokumenteerimise nõuetes, sh. ehitusdokumentide üldisest jaotusest (missuguseid dokumente tuleb koostada ja koguda), nõuetest dokumentide koostajatele ja kontrollijatele ning elektroonsetele dokumentidele
  • teab, millised sisulised muudatused on tehtud koostatavate dokumentide nõuetes
  • teab, millised on õigusaktides detailselt kirjeldamata eri liiki dokumendid ning mis eesmärgil on neid vaja koostada ja kellele esitada
  • teab, kuidas on muudetud dokumentide koostamise ja esitamise nõudeid
  • teab, millised on dokumentide koostamise ajale esitatud nõuded ja millistel juhtudel ei ole see kontrollitav
  • oskab efektiivselt korraldada ehitustööde dokumenteerimist peatöövõtjana ning teab, millised dokumendid on ehitajal vaja esitada Ehitisregistrile
  • teab ehitise omanikuna, milliseid dokumente tuleb ehitajalt nõuda ning millised on omaniku kohustused ja nende dokumenteerimise nõuded ehitise kasutamisel

Sihtrühm

Ehitajad, KOV ehitusspetsialistid, omanikujärelevalve tegijad, ehitustööde tellijad ja kõik teised ehitusega tööalaselt kokkupuutuvad spetsialistid


Teemad

Teet Sepaste käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • alates 21.02.2020 muutunud nõuded dokumenteerimisele
  • nõuded dokumentide sisule
  • õigusaktides detailselt kirjeldamata eri liiki dokumendid, ehk missuguseid dokumente tuleks koostada ja koguda
  • allkirjastamise nõuded
  • nõutava asjatundlikkuse tõendamine
  • kasutus - ja hooldusjuhendi nõuded
  • ehitise dokumentide omavaheline sidumine ja hilisem grupeerimine ning mida Ehitisregistrisse esitada
  • nõuded elektroonsetele dokumentidele
  • dokumentide koostamise ja esitamise aeg
  • näited senises praktikas esinevatest probleemidest

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(7 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Teet Sepaste 2021

Teet Sepaste, Ehitusekspertiisibüroo OÜ, juhatuse esimees. Riiklikult tunnustatud ekspert

Teet Sepastel on üle 30 aastane kogemus ehituses, viimased 20 aastat peamiselt omanikujärelevalve ja ekspertiiside valdkonnas. Ta on kohtuekspert aastast 2006 ja sama kaua aktiivselt kogemusi jaganud. Teet Sepaste on hulgaliselt läbi viinud koolitusi ja esinenud erinevatel ehitusalastel konverentsidel. Teet Sepaste on riiklikult tunnustatud ekspert. 


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused. Test.


Maksumus

189 € + km (230,58 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.