Sisukord

VEEBIKOOLITUS - E-hanke korraldamine riigihankeregistris - ABC kasutajakoolitus hankijale

Jaga

 

Koolitus toimub otseülekandena veebis!

Registreerimisel koolitusele saadame Teie meilile lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne selle algust. Enne koolituse algust saadame Teile koolituse elektroonilised õppematerjalid. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie koolitajatele esitada reaalajas küsimusi. 

Veebikuulaja boonus!
Otseülekanne salvestatakse ja veebis osaleja saab koolituse salvestise, mis on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates koolituse toimumisest. Seminari järelvaatamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Seminari salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on seminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve. 


Eeltutvustus

Riigihankeregister on tööriist hankijatele riighangete läbiviimiseks. Nagu iga tööriista puhul, kehtib ka siin teada tuntud tõsiasi – õigesti kasutades edeneb töö kiiremini, mugavamalt ja veatumalt. Kui olete küll tuttav riigihangete läbiviimise ärireeglitega, aga riigihangeteregister on täiesti uus tööriist Teie jaoks, siis täpselt Teie jaoks see koolitus ongi. Alustame algusest ja käime läbi kogu riighanke korraldamise riigihangeteregistris alates hanke ettevalmistamisest ja lõpetades lepingu lõpetamise andmete sisestamisega.

E-riigihangete keskkonna tutvustus toimub riigihangete registri koolituskeskkonnas https://rhrkoolitus.fin.ee/rhr-web/#/.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on töötoa vormis tutvuda riigihankeregistri võimalustega - nii nendega, mis on kättesaadavad olnud juba pikemat aega, kui ka värskelt lisandunud võimalustega. Ei puudu ka nipid ja nõksud.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • oskab kasutada uut riigihangete registrit
 • teab, kuidas uues riigihangete registris e-hankeid läbi viia
 • teab, kuidas riigihangete registris hankeid ette valmistada ja avaldada
 • omab ülevaadet, millised on hankeregistri uuenenud teenused ning kasutamise võimalused.

Sihtrühm

Riigi ja kohaliku omavalitsuse ametiasutuste ja ametiasutuste hallatavate asutuste riigihankespetsialistid, samuti avalik-õiguslik juriidiliste isikute, riigitulundusasutuste ning riigi- ja kohaliku omavalitsuse osalusega äriühingute töötajad ning mittetulundusühingud ja sihtasutused, kes oma töös juhinduvad riigihangete seadusest ja kelle töökohustuste hulka kuulub ka riigihangete läbiviimine.

Tase – algajad riigihankeregistri kasutajad.


Teemad

Koolitusel käiakse kogu hankemenetlus läbi etappide kaupa:

 • hanke ettevalmistus
 • taotluste ja pakkumuste menetlus
 • hanke täitmine (lepingud)

  Lisaks puudutatakse registri üldist funktsionaalsust, st
 • hanke otsimine
 • kasutaja töölaud
 • kasutaja seaded

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 20. oktoobril 2020 kell 10.0015.15.
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 paus
11.45–13.15 koolitus
13.15–13.45 lõunapaus
13.45–15.15 koolitus

 


Toimumiskoht

Otseülekanne veebis! 
Koolitus toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. E-riigihangete keskkonna tutvustus toimub paralleelselt riigihangete registri koolituskeskkonnas. Saadame kõigile veebiseminari keskkonna kaudu osalejatele lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne algust. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie esitada koolitajatele küsimusi. Elektroonilised õppematerjalid saadame enne koolituse algust!


Koolitajad

Pildid / - Külli Raidma 2019

Külli Raidma  - tarkvarafirma Nortal AS ärisüsteemide analüütik

Külli Raidma  on tarkvarafirma Nortal ärisüsteemide analüütik. Ta on tegelenud suurte infosüsteemide kavandamise ja juurutamisega üle 20 aasta. Riigihankeregistriga on Külli Raidma seotud väga lähedalt, nimelt kuulub ta riigihankeregistri tarkvaraarenduse meeskonda.


Meetodid

E-riigihanke praktiline läbiviimine elektroonilises keskkonnas.


Maksumus

Registreerides kuni 6. oktoobrini 2020 kehtib soodushind 159 € + km (190,80 €), hiljem tavahind 179 € + km (214,80 €). 
Hinnasoodustus 10% kehtib registreerides korraga kaks või enam osalejat ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit ja veebikuulaja boonust  koolituse salvestise 30 päevast järelvaatamisõigust.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 670 6606
diana.nommik@addenda.ee

 

Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.