Sisukord

Riigihangete registri kasutajakoolitus algajatele hankijatele (6 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Koolitusel antakse  algajale hankijale juhised, mida silmas pidada riigihanke alusdokumentide koostamisel, kui täpne peaks olema tehniline kirjeldus, kuidas seada kvalifitseerumis- ja vastavustingimusi ning millised võiksid olla hindamiskriteeriumid, et hanget registrisse sisestada. Kuidas sisestada hanget riigihangete registrisse (avatud, lihthankemenetlus, väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus). Riigihangete registris põhiliste võimaluste tutvustus. Kuidas toimetada siis, kui registris on hange avaldatud ja mida teha peale pakkumuste avamist (vastavuse kontroll, hindamine, eduka pakkumuse valimine, kvalifitseerimine). Koolitusel käime läbi ka mõningased vead, et neid ise mitte korrata ja vähendada riski, et hanget tuleb uuesti teha. 

 

Eesmärk

Koolituse eesmärk on tutvustada riigihankeregistri võimalusi ning õpetada hankijaid seda kasutama. Samuti antakse koolitusel nõu, kuidas koostada riigihanke alusdokumente nii, et neid hiljem probleemideta registrisse sisestada ning milliseid vigu vältida, et vähenda riski, kus hange tuleb uuesti teha.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab, mida silmas pidada riigihanke alusdokumentide koostamisel, et hange oleks registrisse sisestamiseks valmis
  • teab, kuidas seada vastavus- ja kvalifitseerimistingimusi ning hindamiskriteeriumeid lähtuvalt hanke esemest
  • teab, kuidas toimetada riigihangete registris ja seda igas menetluse etapis

Sihtrühm

Koolituse sihtrühmaks on hankijad, kes alustavad hankevaldkonnas tegutsemist. 


Teemad

Kersti Värä käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • riigihanke alusdokumentid – kuidas koostada riigihanke alusdokumente, et neid hiljem probleemideta registrisse sisestada (kuidas sõnastada vastavus- ja kvalifitseerimistingimusi ning hindamiskriteeriumeid lähtuvalt hanke esemest)
  • riigihangete registri lühitutvustus
  • hanke sisestamine registrisse
  • hankemenetluse erinevad etapid (küsimused/vastused, pakkumuste avamine, vastavuse kontroll, hindamine, eduka pakkumuse valimine, kvalifitseerimine) – mida, kuna ja kuidas registris toimetada ning kuidas tagada pakkujate võrdne kohtlemine

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 14. mail 2024 kell 10.00–15.30
(6 akadeemilist tundi)

Koolituspäeva ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 paus
11.45–13.15 koolitus
13.15–14.00 paus
14.00–15.30 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Kersti Värä

Kersti Värä, Eesti Raudtee AS hanke juhtivspetsialist

Kersti Värä on Eesti Raudtee AS hanke juhtivspetsialist. Ta on riigihangete valdkonnas tegutsenud juba alates 2004. aastast, ehk 20 aastat.
Koolitusi viib Kersti Värä läbi põhiliselt AS Eesti Raudtee uutele töötajatele. Aga ka väljaspool AS Eesti Raudteed on ta koolitajana üles astunud nii konverentsidel kui ka seminaridel ja lisaiks osalenud koolitajana suuremates projektides.

 


Meetodid

Loeng, praktilised näited registris toimetamisel kuni hanke avaldamiseni, ehk e-riigihanke praktiline läbiviimine elektroonilises keskkonnas. Peale hanke avaldamist abiks slaidid. Nõuanded ja soovitused. Küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerides kuni 3. maini 2024 kehtib soodushind 179 € + km (218,38 €), hiljem tavahind 209 € + km (254,98 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (35,38 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.