Sisukord

Droon-fotogrammeetriline mõõdistus ja sellel põhinev modelleerimine: soovitused töövõtete valikuks. 3,2TP (veeb)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI KA E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eesmärk

Droonitehnoloogia ja fotogrammeetriliste meetodite kiire areng on loonud soodsad tingimused nende kasutuselevõtuks praktikas, näiteks mõõdistustöödeks ning situatsioonide dokumenteerimiseks. Suure automatiseerituse tõttu nii mõõdistusel kui ka hilisemal andmetöötlusel on droon-fotogrammeetrilist meetodit mugav ja võrdlemisi lihtne rakendada ning seetõttu on see kergesti käsitletav eri valdkondade spetsialistidele. Kuigi meetodit iseloomustab automatiseeritus ning kasutuslihtsus, aga mõneti ka odavus, võimaldab see saavutada küllaltki kõrget, kuni mõne sentimeetri suurusjärku, modelleerimistäpsust. Küll aga on oluline teada, et saavutatav täpsus sõltub suuresti valitud töövõtetest ning mõõdistus- ja modelleerimisparameetritest. Seega on käesoleva koolituse eesmärk selgitada droon-fotogrammeetrilise meetodi põhimõtteid. Praktiliste näidete ja akadeemilise kirjanduse põhjal käsitletakse valitud töövõtete mõju modelleerimistulemustele ning antakse soovitused optimaalsete töövõtete ning mõõdistus- ja modelleerimisparameetrite valikuks.

Õpiväljunditena koolituse läbinu: 

  • teab droon-fotogrammeetrilise meetodi võimalusi ning erinevaid kasutusviise
  • on teadlik erinevate töövõtete mõjust saavutatavatele modelleerimistulemustele
  • oskab valida sobivad töövõtted ja mõõdistusparameetrid vastavalt töö iseloomule
  • on kursis RTK-GNSS tüüpi droonidega kaasnevate eripäradega mõõdistusel ja andmetöötlusel

Sihtrühm

Geodeedid ja ehitajad, kes tööde teostamise käigus erinevaid mõõdistustöid läbi viivad


Teemad

Sander Varbla käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • ülevaade droon-fotogrammeetriast: võimalused ja piirangud, kasutusviisid ning peamiselt rakendatavad meetodid
  • maapealsete kontrollpunktide kaasamine mõõdistustesse. Nende üldine vajadus ning mõju saavutatavatele modelleerimistulemustele
  • lennuparameetrite (näiteks fotode ülekate, kaamera kaldenurk, lennukõrgus) mõju modelleerimistulemustele
  • kaamera kalibreerimine, selle vajadus ja meetodid ning mõju modelleerimistulemustele
  • täpsushinnangud teostatud tööde ja akadeemilise kirjanduse näitel

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 3,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 4. veebruaril 2022 kell 10.00–13.15
(4 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus 
11.30–11.45 paus
11.45–13.15 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolituse salvestist järelvaadata Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 
 
Veebiülekanne 
Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Sander Varbla

Sander Varbla, Tallinna Tehnikaülikooli ehitus ja arhitektuuri instituudi nooremteadur

Sander Varbla omandas magistrikraadi geodeesia erialal Tallinna Tehnikaülikoolis, kus töötab nüüd doktorant-nooremteadurina. Oma töös on ta uurinud fotogrammeetriliste ja skaneerimispõhiste andmete rakendusi ning andmetöötluse meetodeid, mille põhjal on publitseerinud ka teadusartikleid rahvusvaheliselt tunnustatud teadusajakirjades. Lisaks skaneerimis ning fotogrammeetriahuvile on Sander Varbla teadustöö põhisuunaks meregeoidi modelleerimisega seotud probleemide lahendamine, millel põhineb ka tema doktoritöö teema.


Meetodid

Loeng, mille käigus tuuakse konkreetsed näited nii kirjandusest kui isiklikust praktikast, ning antakse praktilised soovitused mõõdistustööde ja andmetöötluse teostamiseks.


Maksumus

Registreerides kuni 1. veebruarini 2022 kehtib soodushind 159 € + km (190,80 €), hiljem tavahind 189 € + km (226,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale ja elektroonilist tõendit 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolituse loobumisel palun teatada kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Kristina, portree

Kristina Paal
tel +372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee


Jaga

Seonduvad koolitused

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.