Sisukord

24/7 koolitus - Õieti või õigesti? Õiguskeele probleemid riigihangetes (1,1 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 2. novembril 2021.


Eesmärk

Koolitusel käsitleme õiguskeele probleeme hankedokumentide, nt hanketingimuste selge ja ühemõtteline sõnastamine, loomisel. Seda nõuab läbipaistvuse põhimõte (RHS § 3), samuti Euroopa Kohtu praktika. Koolitusel toomegi Teieni mitmeid näiteid praktikast, et aidata kaasa sellele, et hankedokumendid oleksid selgemad ja lihtsamini mõistetavad. 

Koolituse eesmärk on tuua esile peamised õiguskeele nüansid, mis takistavad hankedokumentide ühest mõistmist.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:
  •  oskab koostada lihtsalt ja selgeid hankedokumente

Sihtrühm

Riigi- ja KOV vastutavad juhid, hankespetsialistid, juristid ning teised hankeid läbiviivate ettevõtete esindajad.

  • avalik- õiguslike insitutsioonide spetsialistid, kes puutuvad kokku riigihangete korraldamisega
  • aktiivsed pakkujad, nii tippjuhid kui ka spetsialistid
  • juristid, kes tegelevad hankealase nõustamise ja hankevaidluste lahendamisega
  • audiitorid, kes auditeerivad riigihangete valdkonnas
  • EL projektide koordinaatorid, kellel on vajadus hanke korras osta kaupu ja teenuseid
  • ja paljud teised huvilised

Teemad

Õieti või õigesti? Õiguskeele probleemid riigihangetes

Pildid / - Mari Kelve-Liivsoo

Pildid / - Erki Fels 2019

Mari Kelve-Liivsoo ja Erki Fels, advokadibüroost PWC 

Oma töös on Mari Kelve-Liivsoo ja Erki Fels jõudnud seisukohale, et hankijad peaksid tähelepanu pöörama sellele, et hanketingimused oleksid sõnastatud selgelt ja ühemõtteliselt. Seda nõuab läbipaistvuse põhimõte (RHS § 3), samuti Euroopa Kohtu praktika. Hankija lohaka keelekasutuse tõttu on tekkinud mitmeid vaidlustusi. Ebaselgete hanketingimuste suurem oht on aga olukord, kus pakkujad võivad ebaselgete hanketingimuste puhul heituda ja jätta pakkumuse esitamata. See aga piirab põhjendamatult konkurentsi. Ettekandes toovad Mari Kelve-Liivsoo ja Erki Fels näiteid praktikast, et aidata kaasa sellele, et hankedokumendid oleksid selgemad ja lihtsamini mõistetavad.


Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(1,1 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

59 € + km (70,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

 Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.