Sisukord

24/7 koolitus - Rahapesu tõkestamisest ja seotud andmekaitse mured. Olulised muudatused virtuaalvääringu teenuse pakkujatele (2,7 ak.h)

Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 12. aprillil 2022.


Eesmärk

Koolituse käigus anname ülevaate, kui palju ja mida peab praktiliselt tegema selleks, et mitte rikkuda Rahapesu tõkestamise seaduse reegleid ja kuidas teha nii, et rahapesu tõkestamisega olla kooskõlas andmekaitse nõuetega? Selgitame rahapesu tõkestamisega seonduvat krüptoraha puhul. 15. märtsil 2022 jõustusid olulised muudatused virtuaalvääringu teenuse pakkujatele ja tokenite käivitajatele. Millised on uued nõuded VASP litsentside saamiseks ja säilitamiseks? Märksõnad: KYC, KYT, KYB, GDPR.

Koolitus toimub eesti keeles. Koolituse slaidid on nii eesti kui inglisekeelsed!

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • oskab orienteeruda rahapesu tõkestamise valdkonna põhimõistetes (KYC,KYT, KYB, UBO) 
  • teab minimaalseid nõudeid rahapesu tõkestamise valdkonnas

Sihtrühm

Äriühingute, MTÜde ja SAde juht ja juhatuse liikmed, finantsjuhid, raamatupidajad, kvaliteedijuhid ja teised asjasse puutuvad isikud. 

Virtuaalvääringu teenuse pakkumisega tegelevad ettevõtte omanikud, tegevjuhtkond ja raamatupidajad.


Teemad

Kristiina Kaarna käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • kes peab omama asutusesisest rahapesu tõkestamise eeskirja?
  • RahaPTS-e muudatused seoses rahapesu tõkestamisega krüptoraha puhul
  • riskianalüüsi alused
  • mis hetkest tuleb isikut tuvastada?
  • KYC seaduse miinimumnõuded ja tavapärased lahendused praktikas
  • KYT tavapärased lahendused praktikas
  • KYB nõuete erisused
  • andmekaitse nõuete ja rahapesu tõkestamise nõuete konfliktide lahendamine

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2,7 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Kristiina Kaarna 2021

Kristiina Kaarna on krüptoteenuste, rahapesu tõkestamise ja andmekaitse valdkondade praktik ja advokaadibüroo Sirel & Partnerid jurist

Advokaadibüroo Sirel & Partnerid jurist Kristiina Kaarna on 2017. aasta riigihangete seaduse üks autoreid ja tegutsenud riigihangete valdkonna eksperdi ja avaliku koolitajana üle 10 aasta. Kristiina Kaarna pädevuses on ka krüpto ja virtuaalteenustega seonduv, ühisrahastuse projektid, rahapesu tõkestamise ning andmekaitse valdkonnad.

Kristiina Kaarna on töötanud Rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna nõunikuna, samuti Riigi Kinnisvara AS õigus- ja hankeosakonnas, osaledes muu hulgas CO2 projektis, mis on olnud üks suuremaid ja tööintensiivsemaid Eesti avaliku sektori ehitushanke projekte ja Superministeeriumi projektis. Kristiina Kaarna on omandanud Baseli Ülikooli (Šveits) Euroopa õpingute magistrikraadi, samuti lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduse (L.L.M). Ta on end täiendanud IT Kolledžis. Kristiina Kaarna on mitmete õigusalaste publikatsioonide autor ning olnud Majanduskooli hangete eriala õppejõud.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

79 € + km (94,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.