Sisukord

24/7 koolitus - Päikesepaneelide ja tuulikute rajamisega seotud õiguslikud küsimused. 1,9 TP (3 ak.h)

Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 1,9 TP (inseneri täiendõppe punkti). 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Seoses vajadusega kasutada rohkem energiat, mida saadakse taastuvatest energiaallikatest, soovitakse rohkem rajada päikese- ja tuuleenergiat kasutavaid rajatisi. Praktikas võib aga ette tulla ootamatuid takistusi, sest iga kohalik omavalitsus seab tuulikute ning päikeseparkide rajamiseks isemoodi nõudmisi. Koolituse eesmärk on tutvustada päikese- ja tuuleenergia rajatisi ning nende rajamise ning kasutusele võtmise õiguslikke aluseid.

Koolitusel antakse ülevaade sellest, milliseid menetlusi tuleb päikese- ja tuuleparkide rajamisel läbida  ning milliseid lubasid on vaja nende rajatiste ehitamiseks ja kasutusele võtmiseks ning milliseid dokumente tuleb lubade taotlemiseks esitada. Koolitus sisaldab ka näiteid praktikast ja viiteid kohtulahenditele.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab, milliseid lubasid on vaja nende rajatiste ehitamiseks ja kasutusele võtmiseks
  • milliseid dokumente tuleb lubade taotlemiseks esitada
  • tunneb värsket kohtupraktikat

Sihtrühm

Ehitusspetsialistid, haldusjuhid, projekteerijad, kinnisvaraarendajad ja teised spetsialistid, kes on huvitatud antud teemast


Teemad

Martina Proosa käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • millega on päikesepaneelide ja tuulikute puhul tegemist ja millised õigusaktid nende rajamist reguleerivad
  • kas ja millistel juhtudel on vaja taotleda projekteerimistingimusi või koostada planeering
  • päikesepaneelide ja tuulikute rajamiseks vajalikud load, kes on pädev neid andma?
  • rajatiste kasutusele võtmise eeldused
  • kooskõlastused ja arvamused
  • otsused ja nende tegemise tähtaeg

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(3 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Martina Proosa

MARTINA PROOSA, AS MERKO EHITUS EESTI JURIST

Martina Proosa on juristina tegutsenud üle kahekümne aasta, sellest ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas enam kui kümme aastat. Selle aja sisse mahub töö juristina advokaadibüroos ja ühes Eesti suurimas ehitusfirmas ning õiguskantsleri nõunikuna. Ta on olnud planeeringute osakonna juhataja siseministeeriumis, kus tegeles nii õigusloomega - osales planeerimisseaduse ja muude õigusaktide väljatöötamises -, planeeringute järelevalvega kui ka muude planeerimisosakonna ülesannetega. Igapäevase töö kõrvalt on Martina Proosa kirjutanud artikleid ning kaks ehitusseadustikku ning planeerimisseadust tutvustavat raamatut sarjas Kinnisvarakool. Lisaks on viinud läbi hulgaliselt koolitusi, muu hulgas sisekoolitusi kohalikes omavalitsustes.

 

 

Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

99 € + km (118,80 €)

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.