Sisukord

24/7 koolitus - Mehitamata õhusõidukite kasutamine mõõdistustööde läbiviimiseks ja ehitusprotsessi dokumenteerimiseks ning jälgimiseks. 4 TP (4 ak.h) kordus

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_10 


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolituskava on hinnatud EGÜ poolt ja annab 4 täiendusõppe punkti (TP).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

 

Eesmärk

Droonitehnoloogia kiire areng ning uued väljakutsed projektide koostamisel ja ehituse dokumenteerimisel on toonud veel mõned aastad tagasi hobientusiastide kasutuses olnud tehnoloogiad ehituse igapäevasesse kasutusse. Tutvustame viimaste aastate projektide näitel mehitamata õhusõidukite kasutusvõimalusi ülevaatepiltidest, inspekteerimise võimaluste, mõõdistustööde ja mahtude arvutamiseni. 

Koolituse eesmärk on tutvustada droonide erinevaid kasutusvõimalusi koos nende positiivsete ja negatiivsete külgedega. Alustades seadusandluse ja asjakohaste normide lühikesest tutvustusest. Erinevate levinumate mehitamata õhusõidukite eripärade ja kasutuskohtade tutvustamine. Lendamise eripärad erinevates asukohtades ja ilmastikuoludes. Kasutatavate tarkvarade ja meetodite tutvustus. Mõõdistuste läbiviimisel esinevad vea(ohu)kohad.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • on tuttav mehitamata õhusõidukite erinevatest kasutusviisidega
  • on teadlik asjakohastest seadustest ja normidest, ning teab, kust neid leida
  • oskab valida ülesande jaoks sobiliku mehitamata õhusõiduki lahenduse ja teab selle plusse ja miinuseid
  • oskab vajadusel kombineerida mehitamata õhusõidukite tehnoloogiaid muude mõõdistusviisidega
  • teab fotogrammeetria võimalusi

Sihtrühm

Tellijad, arendajad, projekteerijad, (taristu)ehitajad, geodeedid, kellel on tarvidus tellida, või läbi viia erinevaid planeerimistoiminguid, inspekteerimisi või mõõdistusi.


Teemad

Mart Rae käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • asjakohase seadusandluse tutvustus
  • vajalik riist- ja tarkvara ning selle tutvustus
  • droonide kasutuskohad ja viisid erinevate teostatud objektide näitel
  • ohukohad ja ilmnenud probleemid; kuidas neid vältida, või parandada
  • täpsushinnangud teostatud tööde näitel.

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(4 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Mart Rae 2021

Mart Rae, Rae Geodeesia OÜ inseneribüroo omanik

Mart Rae on Rae Geodeesia OÜ inseneribüroo omanik. Igapäevaselt tegeleb ehitusuuringute ja mõõdistuste läbiviimisega. Suur osa Rae Geodeesia töömahust on seotud erinevate mehitamata õhusõidukitega teostatavate töödega. Varasemalt on Mart Rae töötanud geodeedi, peageodeedi, kui ka tegevjuhina. Kõige pikema osa oma karjäärist - 14 aastat - Nordecon AS geodeesiatöid juhtides. Suuremad droonide abil teostatud tööd on olnud 2020. aasta 330kv L300 Ahtme-Tartu lõigu, L301 Tartu-Läti lõigu ja Sirgala harjutusvälja geodeetilised uuringud. Varasemalt on üheks huvitavamaks tööks olnud riigipiiri projekteerimine, kus Mart Rae vastutada olid kõik ehitusuuringud. Mart Rae on aidanud käima lükata BIM-i kasutamist, ning on osalenud erialaste normide ja seadusandluse välja töötamises, tegutseb aktiivselt koolituste läbiviimisel.

 

 

Meetodid

Loeng, konkreetsed näited ja praktilised soovitused.


Maksumus

149 € + km (178,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

  Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.