Sisukord

24/7 koolitus - Hankelepingute muutmisest, täitmisest ja läbirääkimistest (4 ak.h)

Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 6. aprillil 2022.


Eesmärk

Koroonakriis, energiakriis, logistikakriis, sõda ja sanktsioonid on taas päevakorrale toonud hankelepingute täitmise ning ühe või teise osapoole soovil hankelepingu muutmise, sh muutused kauba või teenuse hinnas, või lausa ülesütlemise teema. Kui aga majanduskeskkond ja elulised olud muutuvad, järgnevad lepingu sõlmimisele läbirääkimised, mis ongi küsimus lepingute muutmise võimalustest riigihankemenetluses. Koolitusel analüüsivad ja diskuteerivad hankevaldkonna tuntuimad spetsialistid, millised on hankelepingute täitmise, sealhulgas lepingute muutmise ja makseküsimuste regulatsioon tavatingimustes ning milline on regulatsioon eriolukorras. Mida tuleks tänastes oludes hankelepingute sõlmimisel ja täitmisel silmas pidada? Millised on läbirääkimistele kehtivad nõuded nii hankemenetluses kui ka hankelepingu sõlmimise järgsetes suhetes. 
 
Koolitusel käsitletavate teemade omandamine on kasulik nii riigihangete korraldamisega tegelevatele hankija juhtidele ja spetsialistidele kui ka riigihangetel osalevate ettevõtete juhtidele ja töötajatele. Hankelepingute muutmine ja täitmine ning läbirääkimiste piiride õige tundmine puudutab ühtemoodi nii hankija kui ka pakkujate huve.
 
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
 
 • omab ülevaadet, millised on hankelepingute täitmise, sealhulgas lepingute muutmise ja makseküsimuste regulatsioon tavatingimustes
 • omab ülevaadet, millised on hankelepingute täitmise, sealhulgas lepingute muutmise ja makseküsimuste regulatsioon eriolukorras
 • teab, milliste õiguskaitsevahendite kasutamine võib kõne alla tulla
 • oskab tõlgendada leppetrahviga seonduvaid küsimus ja vaidlusi ning nõude maksmapanekut
 • teab, millised on läbirääkimistele kehtivad nõuded nii hankemenetluses kui ka hankelepingu sõlmimise järgsetes suhetes

Sihtrühm

Riigi-, KOV ning erasektori vastutavad juhid, hankespetsialistid, ostu- ja müügijuhid, juristid jt huvilised, kellele teema oluline on


Teemad

Hankelepingute muutmisest ja täitmisest: koroona- ja energiakriis, tarneraskused, sõda ja sanktsioonid

Pildid / - Martin Raude

Martin Raude

Pildid / - Arne Ots

Arne Ots

vandeadvokaadid Martin Raude ja Arne Ots advokaadibüroost Ellex Raidla

 • hankelepingute ülesütlemise kohustus
 • hankelepingute täitmine kriisi tingimustes
 • hankelepingute muutmine kriisi tingimustes
 • force majeure
 • maksetähtajad
 • tarnetähtajad
 • leppetrahv
 • soovitused nii hankijale kui pakkujale tänastes oludes parima tulemuse saavutamiseks.

Läbirääkimiste lubatavus riigihankemenetluses

Pildid / - Diana Minumets 113x113

Diana Minumets

Pildid / - Kristina Laarmaa

Kristina Laarmaa

vandeadvokaadid Diana Minumets advokaadibüroost Lextal ja Kristina Laarmaa advokaadibüroost Laarmaa

Erinevalt tavapärasest lepingute sõlmimise protsessist on riigihankemenetlustes läbirääkimiste pidamine võrdlemisi piiratud ning rangelt reguleeritud. Reeglid on aga vajalikud, kuivõrd läbirääkimistega kaasneb paratamatult oht kellegi eelistamiseks või vastupidi diskrimineerimiseks hankija poolt, mis riigihanke üldpõhimõtetega kokku ei käi. Hankijate suurem eksimisruum on kahetsusväärselt tinginud läbirääkimistega menetluste alakasutamise hankepraktikas. Samas on läbirääkimistega menetluste läbiviimine keerulisemate ostude tegemiseks kasulik ja vajalik. Vandeadvokaadid Diana Minumets ja Kristina Laarmaa võtavadki arutluse alla riigihankemenetlustes läbirääkimiste pidamisele kohalduvad reeglid ja nõuded, püüdes analüüsi tulemusena sõnastada kuulajate jaoks selged juhised läbirääkimiste edukaks pidamiseks ning enamlevinud vigade vältimiseks.


Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(4 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Meetodid

Arutelud.


Maksumus

159 € + km (190,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.