Sisukord

Projekteerimislahendused ja ehitustööd akustilisest seisukohast. 3,2 TP (4 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Koolitus annab osalejatele põhjaliku ülevaate akustilise projekteerimise ja ehitamise põhimõtetest ning tutvustab olulisi teemasid ja lahendusi akustika tagamiseks ehitusprojektides.
Koolitus keskendub akustika olulisusele, heliisolatsiooni põhimõtetele ja nende rakendamisele erinevates konstruktsioonides. Samuti antakse koolitusel praktilisi juhiseid heliisolatsiooniprobleemide tuvastamiseks ja lahendamiseks ning ruumiakustika parandamiseks erinevat tüüpi hoonetes.
Koolitusteemade käsitlemisel jagab koolitaja oma 20-aastast praktilist kogemust ja parimaid praktikaid hoone akustika projekteerimisel ja järelevalvel, ning tugineb teemakohasele kohtupraktikale.  

 

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda osalejatele vajalikud teadmised, mis võimaldavad neil projekteerida ja ehitada hooneid, mis vastavad akustilistele nõuetele ja tagavad hea akustilise mugavuse.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • mõistab peamisi vigu, mis võivad tekkida akustilisest seisukohast projekteerimisel ja ehitamisel ning oskab neid vältida
 • teab heliisolatsiooni lahendusi erinevatele konstruktsioonidele, sealhulgas vahelagedele, seinakonstruktsioonidele ja välispiiretele
 • mõistab heliisolatsiooni mõjutavaid tegureid ja oskab neid projekteerimisel ja ehitamisel arvestada
 • tunneb akustilisi materjale ja oskab neid kasutada ruumiakustika parandamiseks erineva kasutusotstarbega ruumides
 • teab, kuidas täita akustilisi nõudeid projekteerimisel ja ehitamisel
 

Sihtrühm

Tellijad, projekteerijad, ehitajad, järelevalve teostajad.


Teemad

Marko Ründva käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • akustilise projekteerimise olulisus
  - peamised vead akustilisest seisukohast projekteerimisel ja ehitamisel
  - seadusandlikud nõuded akustikale
 • heliisolatsioon projekteerimisel
  - heliisolatsiooni teoreetilised arvutused
  - heliisolatsiooni põhiprintsiibid
 • heliisolatsioon erinevates konstruktsioonides
  - vahelagede heliisolatsioon
  - seinakonstruktsioonide heliisolatsioon
  - välispiirete heliisolatsioon
  - massiivsete ja kergkonstruktsioonide heliisolatsioon
  - sise- ja välisavatäidete heliisolatsioon
 • heliisolatsiooni mõjutavad tegurid
  - materjali valik ja ehitustööde kvaliteet
  - liitumissõlmede lahendused
  - läbiviikude mõju ja lahendused
 • ruumiakustika alused
  - ruumiakustika olulisus
  - akustiliste materjalide valik ja kasutamine ruumiakustika parandamiseks
 • tüüpsed lahendused erineva kasutusotstarbega ruumides
  - bürooruumid
  - eluruumid
 • ehitusprotsess ja kvaliteedikontroll
  - ehitusmaterjalide valik ja kvaliteet
  - ehitustööde etapid
 • probleemide põhjuste väljaselgitamine
  - kuidas tuvastada heliisolatsiooni probleeme
  - praktilised juhised probleemide diagnoosimiseks
 • leevendusmeetmed
  - praktilised nõuanded ja meetodid heliisolatsiooniprobleemide lahendamiseks
  - remondi- ja täienduslahendused

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 3,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 7. detsembril 2023 kell 10.00–13.15
(4 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 kohvipaus
11.45–13.15 koolitus


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Marko Ründva 2023 - Addenda

 

MARKO RÜNDVA, PIKAAEGNE AKUSTIKAKONSULTANT NING TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI INSENERITEADUSKONNA Ehituse ja arhitektuuri instituudi Liginullenergiahoonete uurimisrühma lektor

Marko Ründva on akustikaalast konsultatsiooniteenust osutava ettevõtte Kajaja Acoustics OÜ partner, juhatuse liige ja akustikakonsultant ning Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna Ehituse ja arhitektuuri instituudi Liginullenergiahoonete uurimisrühma lektor (õppeaine “Heliisolatsioon ja ruumiakustika”)
Marko Ründva on peamiselt ehitusakustikale ja keskkonnamürale spetsialiseerunud konsultant, kes on tegelenud oma igapäevases töös nii uute hoonete projekteerimisega, eksperthinnangutega kui akustiliste kontrollmõõtmistega.

Marko Ründva on omandanud ehitusalase kõrghariduse Tallinna Tehnikaülikoolis ning töötanud akustikakonsultandina alates 2003. aastast (Akukon Oy Eesti filiaal 11/2003-04/2018, Kajaja Acoustics OÜ 01/2019-). Ta on olnud seotud akustikakonsultandina suuremate kultuuri- ja meelelahutushoonete, õppehoonete, äri- ja majutushoonete, korterelamute, infrastruktuuriobjektide projekteerimise ja ehitamisega viimase 16. aasta jooksul Eestis, sh akustiliste kontrollmõõtmiste teostajana erinevatel objektidel.

Alates 2016. aastast on Marko Ründva õpetanud tulevastele ehitusinseneridele ehitus- ja ruumiakustika põhialuseid Tallinna Tehnikaülikoolis ning viimastel aastatel on ta juhendanud sama ülikooli inseneriteaduskonnas kergkonstruktsioonis hoonete akustilisi lahendusi käsitlevaid magistritöid, mis on saanud positiivse hinnangu ka Eesti Puitmajaliidu (EPML) ja Eesti puitmajaklastri poolt korraldatud puidust tehasemaja valdkonna lõputöö konkurssidel.


Meetodid

Loeng, praktilised näited, arutelu, küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerudes kuni 30. novembrini 2023 kehtib soodushind 159 € + km (190,80 €), hiljem tavahind 189 € + km (226,80 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.