Sisukord

Veebiseminar - Võlgade sissenõudmine enne kohtusse pöördumist

Jaga

Eeltutvustus

Tõenäoliselt on keeruline kui mitte võimatu leida ettevõtjat, kes ei peaks tegelema maksmata arvetega. Kui kaup on müüdud või teenus osutanud, annab see loomulikult õiguse nõuda selle eest ka tasu. Kui ostja saadud teenuse või kauba eest ei maksa, tuleb hakata tegelema nn võla sissenõudmisega.

Praktikas õnnestub ettevõtjatel üsna tihti vähemalt osadelt võlgnikelt võlg enne kohtusse pöördumist kasvõi osaliselt kätte saada, säästes seeläbi rahaliselt nii riigilõivu ja muud kohtumenetlusega kaasnevad kulud kui ka kohtumenetlusega kaasneva täiendava närvi- ja ajakulu. Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner Annika Vait annabki veebiseminaril soovitused, mida tasuks ettevõtjatel enne kohtusse pöördumist võla sissenõudmiseks teha.

Veebiseminarilt saab ülevaate, millistest etappidest võiks tavapärane kohtueelne võlgade sissenõudmine koosneda ning, millised on võimalikud ettevõtja tegutsemise viisid (andmete kogumine, nõudekirjade ja hoiatuste saatmine, lepingulise suhte lõpetamine jne). Muu hulgas jagatakse teavet, millistest avalikest andmebaasidest on võimalik informatsiooni leida ning, mida võlgade sissenõudmisel peaks õigusliku poole pealt jälgima (millele nõudekirjade koostamisel tähelepanu pöörata; millisel viisil teateid edastada jms).

Lisaks jagab Annika näpunäiteid selle kohta, milliseid ettevaatusabinõusid on ettevõtjatel võimalik oma äritegevuses rakendada, ennetamaks talle võlgu jäämist (teostada avalike andmebaaside abil nn taustauuring, küsida ettemaksu, lisada sanktsioonid lepingutesse jms).


Eesmärk

Anda praktilised näpunäited, kuidas võlgade tekkimist ennetada ning võlgnevusi võlgnikelt sisse nõuda.

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

  • teab, mida enne kohtusse pöördumist võla sissenõudmiseks teha
  • teab, millistest etappidest võiks tavapärane kohtueelne võlgade sissenõudmine koosneda
  • tunned erinevaid võlgade sissenõudmise viise ja põhilisi erinevusi
  • teab, milliseid ettevaatusabinõusid on ettevõtjatel võimalik oma äritegevuses rakendada, ennetamaks talle võlgu jäämist

Sihtrühm

Kõik ettevõtete esindajad, kes tegelevad arvete esitamise, võlgade sissenõudmisega või, kes on huvitatud neile võlgu jäämise ennetamisest ning klientide maksetissipliini parandamisest.


Teemad

Annika Vait käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

  • võlgade kohtu-eelse sissenõudmise näidisprotsess
  • võlgnikuga suhtlemisele eelnev eeltöö (sh avalikud andmebaasid ning neist tasuta ja tasu eest saadav informatsioon)
  • võlgnikuga suhtlus, sh kordusarvete ja meeldetuletuskirjade saatmine (sh soovitavad edastamise viisid jms)
  • hoiatuskirja saatmine (sh täiendava tähtaja andmise vajadus ja olulisus; võlgniku poolt kättesaamise tõendamise vajadus jms)
  • hoiatuse realiseerimine (nt lepingu ülesütlemine, pankrotiavalduse esitamine, kohtusse maksekäsuavalduse või hagiavalduse esitamine, nõude loovutamine või müük jms)
  • klientide poolt võlgu jäämise ennetamise näpunäiteid

Veebiseminari täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 28. oktoobril 2020 kell 14.00–15.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust.
Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

 

Pildid / - Annika Vait

Annika Vait, advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner

Annika tegeleb igapäevaselt nn juriidilise ärinõustamisega, mis praeguses majanduskliimas tähendab lisaks lepingute ja äriõiguse alasele nõustamisele muu hulgas ka võlgnevuste ennetamise ja sissenõudmise protsessides juriidilise nõustajana osalemist. Annikal on varasema pangas töötamise tõttu ka võlgade sissenõudmise praktiline kogemus.

Rahvusvaheline advokaadibüroode hindamise väljaanne Legal500 on tunnustanud Annikat korduvalt kui ühte Eesti juhtivatest ekspertidest tehingute ja ärinõustamise valdkonnas.

Annika on ka Äripäeva poolt kirjastatava Ettevõtja Käsiraamatu üks kaasautoritest. Alates 2013. aastast ka Eesti Advokatuuri Äriõiguse komisjoni liige.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 21. oktoobrini 2020 kehtib soodushind 59 € + km (70,80 €), hiljem tavahind 79 € + km (94,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelkuulamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). 

Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
helen.tammesalu@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.