Sisukord

24/7 veebiseminar - Võlgade sissenõudmine enne kohtusse pöördumist. Koolitaja: Annika Vait

Registreeri koolitusele
Jaga


Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Täname huvi eest Addenda 24/7 veebiseminari vastu!

Veebiseminar on salvestatud 28. oktoobril 2020.

Peale veebiseminarile registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-õppekeskkonda. E-õppekeskkonnas saate seminari vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-õppekeskkonnas on seminarid personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil e-õppekeskkonda kasutada Google Chrome või Firefox internetibrauseriga (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

NB! Veebiseminari läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on veebiseminari läbimine täies mahus ning arve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebiseminari läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Tõenäoliselt on keeruline kui mitte võimatu leida ettevõtjat, kes ei peaks tegelema maksmata arvetega. Kui kaup on müüdud või teenus osutanud, annab see loomulikult õiguse nõuda selle eest ka tasu. Kui ostja saadud teenuse või kauba eest ei maksa, tuleb hakata tegelema nn võla sissenõudmisega.

Praktikas õnnestub ettevõtjatel üsna tihti vähemalt osadelt võlgnikelt võlg enne kohtusse pöördumist kasvõi osaliselt kätte saada, säästes seeläbi rahaliselt nii riigilõivu ja muud kohtumenetlusega kaasnevad kulud kui ka kohtumenetlusega kaasneva täiendava närvi- ja ajakulu. Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner Annika Vait annabki veebiseminaril soovitused, mida tasuks ettevõtjatel enne kohtusse pöördumist võla sissenõudmiseks teha.

Veebiseminarilt saab ülevaate, millistest etappidest võiks tavapärane kohtueelne võlgade sissenõudmine koosneda ning, millised on võimalikud ettevõtja tegutsemise viisid (andmete kogumine, nõudekirjade ja hoiatuste saatmine, lepingulise suhte lõpetamine jne). Muu hulgas jagatakse teavet, millistest avalikest andmebaasidest on võimalik informatsiooni leida ning, mida võlgade sissenõudmisel peaks õigusliku poole pealt jälgima (millele nõudekirjade koostamisel tähelepanu pöörata; millisel viisil teateid edastada jms).

Lisaks jagab Annika näpunäiteid selle kohta, milliseid ettevaatusabinõusid on ettevõtjatel võimalik oma äritegevuses rakendada, ennetamaks talle võlgu jäämist (teostada avalike andmebaaside abil nn taustauuring, küsida ettemaksu, lisada sanktsioonid lepingutesse jms).

Anda praktilised näpunäited, kuidas võlgade tekkimist ennetada ning võlgnevusi võlgnikelt sisse nõuda.

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

  • teab, mida enne kohtusse pöördumist võla sissenõudmiseks teha
  • teab, millistest etappidest võiks tavapärane kohtueelne võlgade sissenõudmine koosneda
  • tunned erinevaid võlgade sissenõudmise viise ja põhilisi erinevusi
  • teab, milliseid ettevaatusabinõusid on ettevõtjatel võimalik oma äritegevuses rakendada, ennetamaks talle võlgu jäämist

Sihtrühm

Kõik ettevõtete esindajad, kes tegelevad arvete esitamise, võlgade sissenõudmisega või, kes on huvitatud neile võlgu jäämise ennetamisest ning klientide maksetissipliini parandamisest.


Teemad

Annika Vait käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

  • võlgade kohtu-eelse sissenõudmise näidisprotsess
  • võlgnikuga suhtlemisele eelnev eeltöö (sh avalikud andmebaasid ning neist tasuta ja tasu eest saadav informatsioon)
  • võlgnikuga suhtlus, sh kordusarvete ja meeldetuletuskirjade saatmine (sh soovitavad edastamise viisid jms)
  • hoiatuskirja saatmine (sh täiendava tähtaja andmise vajadus ja olulisus; võlgniku poolt kättesaamise tõendamise vajadus jms)
  • hoiatuse realiseerimine (nt lepingu ülesütlemine, pankrotiavalduse esitamine, kohtusse maksekäsuavalduse või hagiavalduse esitamine, nõude loovutamine või müük jms)
  • klientide poolt võlgu jäämise ennetamise näpunäiteid

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas Addenda e-õppekeskkonnas.
(2 akadeemilist tundi)


Koolitajad

 

Pildid / - Annika Vait

ANNIKA VAIT, ADVOKAADIBÜROO ALTERNA VANDEADVOKAAT JA PARTNER

Annika tegeleb igapäevaselt nn juriidilise ärinõustamisega, mis praeguses majanduskliimas tähendab lisaks lepingute ja äriõiguse alasele nõustamisele muu hulgas ka võlgnevuste ennetamise ja sissenõudmise protsessides juriidilise nõustajana osalemist. Annikal on varasema pangas töötamise tõttu ka võlgade sissenõudmise praktiline kogemus.
Rahvusvaheline advokaadibüroode hindamise väljaanne Legal500 on tunnustanud Annikat korduvalt kui ühte Eesti juhtivatest ekspertidest tehingute ja ärinõustamise valdkonnas. Annika on ka Äripäeva poolt kirjastatava Ettevõtja Käsiraamatu üks kaasautoritest. Alates 2013. aastast ka Eesti Advokatuuri Äriõiguse komisjoni liige.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Seminari hind on 59 € + km (70,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!
Kõik Addenda 24/7 veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

24/7 veebiseminarile registreerimise järgselt väljastab Addenda OÜ arve 24 tunni jooksul, e-arve saajad saavad seadusega vastava arve e-arvete keskkonda.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee
 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.