Sisukord

Kuidas kajastada tulusid ja kulusid valmidusastme meetodil? (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Eesti finantsaruandluse standardi kohaselt kasutatakse teenustest saadava tulu kajastamisel valmidusastme meetodit, eriti oluline on see juhtudel, kus teenused ulatuvad ühest majandusaastast teise ja ei ole aruandekuupäevaks täielikult lõpetatud. Valmidusastme meetodi korrektne kasutamine on oluline selleks, et tagada teenuse tulu õigeaegne ja õige arvestamine ning vältida ebakorrektsusi finantsaruannetes.

Valmidusastme meetod nõuab teenustest saadava tulu järkjärgulist kajastamist vastavalt teenuse valmimisele või täitmisprotsessile. See tähendab, et teenuse tulu tuleb arvestada siis, kui teenus on osaliselt täidetud ja teenuse osutamiseks tehtud kulud saab usaldusväärselt hinnata. Kui teenus ulatub mitme majandusaasta jooksul, tuleb tulu ja kulud jaotada nende majandusaastate vahel, kus teenust osutatakse.

Selle meetodi korrektne kasutamine aitab tagada, et ettevõtte finantsaruanded annavad õige ja objektiivse ülevaate teenustest saadavast tulust ning ettevõtte finantsseisundist. Samuti aitab see vältida olukordi, kus teenustest saadav tulu ja sellega seotud kulud moonutavad ettevõtte finantsnäitajaid. Seega on valmidusastme meetod oluline tööriist finantsaruannete usaldusväärsuse tagamiseks ja finantsjuhtimiseks.


Eesmärk

Ootame Teid osalema veebikoolitusel, kus käsitleme valmidusastme meetodi sisu ja kasutamise reegleid ning teeme ka praktilise näite. Tule ja saa oma küsimustele vastused! 

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, mis on valmidusastme meetodi üldreeglid
 • teab, kuidas kasutada korrektselt valmidusastme meetodit
 • teab, kuidas kajastada teenust valmidusastme meetodil

Sihtrühm

Raamatupidajad, pearaamatupidajad, finantsjuhid, audiitorid, assistendid, juhid ja juhatuse liikmed. 


Teemad

Maire Otsus-Carpenter käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • valmidusastme meetodi üldreeglid
 • valmidusastme meetodi kasutamine
  • valmidusastme määramise meetodid
  • arvesse võetavad tulud
  • arvesse võetavad kulud
 • teenuse kajastamine valmidusastme meetodil
 • praktiline näide

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 17. oktoobril 2023 kell 14.00–15.30.
(2 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Maire Otsus-Carpenter

MAIRE OTSUS-CARPENTER, FINANTSKONSULTANT JA KOOLITAJA

Maire on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal, tegutsenud nii pearaamatupidajana kui audiitorina. Ta omab pikaajalist raamatupidamise ja finantsjuhtimise valdkonna koolitaja kogemust. On tegutsenud lepingulise lektorina Mainori Kõrgkoolis ja Tallinna Ülikoolis. Koolitusfirmas Addenda on Maire koolitanud alates aastast 2007. Alates 1994. a. on Maire vandeaudiitor ning kuulub Eesti Audiitorkogusse.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 10. oktoobrini 2023 kehtib soodushind 109 € + km (130,80 €), hiljem tavahind 129 € + km (154,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Helen Tammesalu

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
+372 520 6347
helen.tammesalu@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.