Sisukord

Sisekoolitus - Tööstressi reguleerimine ja läbipõlemine

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

Koolitus on sobilik vaimse töö tegijaile, kes soovivad pingeliste perioodide tegevuse ja reguleerimisvõimaluste analüüsi kaudu selgitada enda töös läbipõlemise ohtu tekitavad tegurid ning võimalused nendega toimetulekuks.


Eesmärk

Õppida võtteid ja meetodeid, mis aitavad ebatavaliste reaktsioonidega (nutmine, viha, hirm, loobumine jms) rahumeelselt toime tulla.
Arutada üheskoos läbi, kuidas  keerulises olukorras kontakti taastada ja tasakaalus  suhteni  jõuda.
Mõelda läbi ja harjutada  eneseregulatsiooni võtteid, mis võiks abiks olla  emotsionaalselt keerulises olukorras.
Õppida  ära tundma läbipõlemise ja depressioonini viivat  suhtumist ja käitumist.
Kavandada   tegevused läbipõlemise ja depressiooni  ennetamiseks.

Tulemus
Osalejad omandavad mitmed praktilised võtted oma töö ja töökeskkonna pingekollete vähendamiseks ning stressi leevendamiseks.


Teemad

  1. Emotsionaalselt keerulised olukorrad tööl. Reguleerimise ja toimetuleku võimaluste arutelu.
  2. Positsioon ja staatus, võim ja allumine ning nendega seotud emotsioonid. Ülekanded ja vastuülekanded. Juhtumite analüüs näidete põhjal.
  3. Negatiivsete emotsioonide suunamine ja tasakaalu taastamine emotsionaalse pinge seisundis. Harjutused igapäevases töös esinevate juhtumite lahendamiseks.
  4. Eneseregulatsiooni võtteid. Diskussioon nende rakendamise võimalustest.
  5. Läbipõlemise ja depressiooni äratundmine. Eneseabimeetodid nende ennetamiseks. Sobivate meetodite valik ja päevakavasse sobitamine.
  6. Vaimset tasakaalu toetavad hoiakud ja enesesisendused. Harjutus negatiivsete enesesisenduste “tõlkimiseks”
  7. Igapäevane töörütm ning energiavaru hankimine. Emotsionaalne karastatus. Arutelu terve elustiili kavandamise võimalustest kontoritööl.

Meetodid

Auditoorne töö: lühiloengud vahelduvad rühmadiskussiooni, harjutuste, näidete ning  juhtumite analüüsiga osalejate igapäevasest tööpraktikast. Iseseisev töö:  kirjanduse lugemine ja arutelu; juhtumi analüüs ja reflekteerimine.


Lisainfo

Koolituskava kohendatakse vastavalt tellija vajadustele ja soovidele. Koolituse aeg, maht, toimumiskoht ja grupisuurus lepitakse kokku koolituse tellijaga sõltuvalt täpsest lähteülesandest.

Lisainfot jagab meelsasti

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 580 91 404 | + 372 670 66 06
diana.nommik@addenda.ee


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Töös esinevatest puudustest teavitamine

Juhul, kui tellija avastab töös puuduseid, tuleb tal nendest töövõtjat teavitada. Seekordses uudisnupus tuleb juttu sellest, millal tellija seda tegema peab ning mis saab siis, kuid tellija on teavituse teinud hilinenult. Oma majandus- ja kutsetegevuses tegutsev tellija peab valminud töö viivitamatult üle vaatama või üle vaadata laskma. Juhul, kui avastatakse mittevastavused, tuleb ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.