Sisukord

Ettevaatust leppetrahv! Leppetrahv hankelepingute sõlmimisel ja täitmisel (veeb)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. 

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline. 


Eeltutvustus

Koroonakriis, logistikakriis ja mitmed teised muutused majanduskeskkonnas on tekitanud seisakuid kaupade ja teenuste tarnimises ning lepingute täitmises, mistõttu järjest enam kasutatakse õiguskaitsevahendina leppetrahvi. 2. detsembril kell 10.00 ootame Teid veebiseminarile, kus räägime leppetrahvi kokkuleppest ja nõuete esitamisest nii üldises plaanis kui ka hankelepingute kontekstis. 


Eesmärk

Riigihangete konverentsi ettekande eesmärk on analüüsida leppetrahviga seonduvaid küsimusi, sh võimalikku mõju tulevastel hankemenetlustel osalemisele
 
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
 
  •  oskab tõlgendada leppetrahviga seonduvaid küsimus ja vaidlusi ning nõude maksmapanekut

Sihtrühm

Riigi-, KOV ning erasektori vastutavad juhid, hankespetsialistid, ostu- ja müügijuhid, juristid jt huvilised, kellele teema oluline on. 


Teemad

Vandeadvokaat Martin Raude vastab veebiseminaril järgmistele küsimustele:

Mis on leppetrahvi olemus ja eesmärgid?
  • Mida tuleb arvestada seoses leppetrahviga:
hankelepingu sõlmimisel, sh:
  • mis võib ohustada leppetrahvi kokkuleppe kehtivust?
  • kas, kus ja millal peaks vaidlustama leppetrahvi suurust?
hankelepingu täitmisel, sh:
  • miks, kuidas ja millal peab teatama leppetrahvi nõudmisest?
  • kas ja millisel juhul saab kohus tuvastada leppetrahvi kokkuleppe tühisuse?
  • kas ja kuidas võib leppetrahvi kokkuleppe tühisus mõjutada ülejäänud lepingu kehtivust?
järgmistes hankemenetlustes osalemisel, sh:
  • kas ja millist infot peab avaldama varem nõutud leppetrahvide kohta?
  • millal võib varem nõutud leppetrahv tingida hankemenetlusest kõrvaldamise?
 
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Aeg ja maht

Koolitus toimub 2. detsembril 2021 kell 10.00–11.30.
(2 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva konverentsi ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates konverentsi toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus konverents on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Martin Raude

Martin Raude, advokadibüroo Ellex Raidla vandeadvokaat

Martin Raude on Ellex Raidla vandeadvokaat, kelle peamine töövaldkond on vaidluste lahendamine, sh riigihangetega seotud küsimused ja vaidlused. Lisaks on Martin juhendanud mitme aasta jooksul Tartu Ülikoolis õigusliku argumentatsiooni seminare. 
Martin on omandanud bakalaureuse- ja magistrikraadi õigusteaduse erialal Tartu Ülikoolist ning ühtlasi õppinud Austrias Salzburgi suveülikoolis Euroopa eraõigust. Enne Ellex Raidla Advokaadibürooga liitumist praktiseeris Martin kohtutes ning töötas finantsasutustes ja teistes advokaadibüroodes.

Maksumus

Registreerides kuni 30. novembrini kehtib soodushind 79 € + km (94,80 €), hiljem tavahind 99  € + km (118,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €)

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina, portree

Kristina Paal
+ 372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

STARTERminsk

  Hello, entrepreneurial student! You do not have an idea? You do not have a team? But you would very much like to learn everything about starting a team and developing the idea? This is for you!   Come and join the STARTERminsk business idea development program!   The program designed by six Estonian universities will help you with all the basic entrepreneurship skills (business development, service design/product ...

Loe rohkem Kristina Paal

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.